Bosna i Hercegovina - Kazahstan 2:2 (KRAJ)

Bosna i Hercegovina od 20:45h na “Bilinom polju” u Zenici dočekuje Kazahstan u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Za ovaj meč, selektor Bosne i Hercegovine Ivajlo Petev odabrao je sljedeći sastav: Šehić – Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Saničanin – Stevanović, Pjanić, Nalić (od 54. Gojak), Cimirot, Kolašinac (od 46. Ćivić) – Demirović (od 79. Prevljak), Džeko.

Kazahstan s druge strane će se “Zmajevima” suprostaviti u timu: Šatski – Bistrov, Maili, Marokin, Vorgovski (od 85. Targjenov)- Logvinenko, Tagibergen, Kuat, Vasiljev – Šušenačev (od 57. Zajnedinov), Zukov.

Utakmicu sudi izraelski sudija Jigal Frid.

UŽIVO

90+6′ Kraj utakmice.

90+4′ GOOOL! Izjednačenje ponovo na Bilinom polju. Zajrudinov je snažno šutirao u stranu Šehića i donio izjednačenje gostima.

90+3′ Napravio je Džeko prekršaj na 20 metara od gola Šehića.

90′ Šest minuta nadoknade.

86′ GOOOOOOL! 2:1 Za Bosnu i Hercegovinu. Pjanić je centrirao, Menalo ostao sam i glavom donio preokret “Zmajevima“.

86′ Korner za Bosnu i Hercegovinu izborio je Menalo.

83′ Stigla je lopta do Džeka na petercu nakon majstorije Pjanića, ali je njemu lopta prešla preko noge. Korner za Bosnu i Hercegovinu.

81′ Krenuo je u kontranapad Gojak, ali je zaustavljen na nepropisan način, pa su gosti dobili žuti karton.

80′ Korner za Kazahstan.

77′ Džeko je sa distance šutirao po zemlji, ali samo pored gola.

76′ Lopta ponovo u posjedu Bosne i Hercegovine.

via GIPHY

72′ GOOOOOOL! Pogodio je Miralem Pjanić. 1:1 u Zenici.

71′ Penal za Bosnu i Hercegovinu. Pao je Džeko, a Frid pokazao na kreč.

70′ Slobodan udarac za Bosnu i Hercegovinu sa 20 metara iskosa, nakon što je fauliran Luka Menalo.

66′ Cimirot je centrirao u šesnaestarac, ali je na vrijeme istrčao Šatski i uhvatio loptu.

60′ Žuti karton za Džeka zbog prigovora.

59′ Stigla je lopta na drugu stranu do Ćivića koji je poslao visoko preko gola.

57′ Dobro je centrirao Stevanović, Demirović iz teške pozicije pokušao glavom, no odbranio je Šatski.

56′ Stevanović je dobro probio po desnoj strani, međutim izblokirali su gosti njegov udarac.

via GIPHY

51′ GOOOL! Kazahstan je stigao do prednosti. Islambek Kuat se najbolje snašao u petercu domaćih, te glavom pogodio nakon nespretne reakcije Bosne i Hercegovine.

50′ Korner za Kazahstan.

46′ Eldar Ćivić je loše centrirao u prvom kontraktu sa loptom. Gol aut za Kazahstan.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

16310421235534

45+3′ Kraj prvog poluvremena.

45+3′ Anel Ahmedhodžić je šutirao sa velike udaljenosti, no pored gola.

45+1′ Nova velika prilika za domaće. Gužva je bila u kaznenom prostoru Kazahstana, Demirović je izblokiran, a potom Kolašinac loptu poslao pored gola.

45′ Tri minute nadoknade.

42′ Prvi pokušaj Kazahstana na utakmici. Odlučio se Vladislav Vasiljev na dalekometni udarac, ali je bio neprecizan.

40′ Pjanić je izveo prekid, a Demirović pokušao glavom. Ipak, nije to bilo opasno po goste.

36′ Nova velika šansa za Bosnu i Hercegovinu. Džeko je glavom uposlio Demirovića, ovaj prošao i izašao sam ispred Šatskija, ali je lopta otišla malo pored gola.

34′ Moglo je ovo biti jako opasno po Kazahstan. Nalić je došao do lopte, dodao do Pjanića, ovaj za Džeka, međutim lopta je bila malo prejaka za njega.

31′ Žuti karton za Denisa Hadžikadunića.

28′ Kolašinac je ubacio povratnu loptu u šesnaesterac, ali ništa nije bilo od toga. U nastavku je Adi Nalić šutirao, ali pravo u golmana Kazahstana.

25′ Prihvatio je Džeko loptu na leđima, okrenuo se i šutirao, a lopta je od bloka završila u korneru.

processed 34
MeridianSportbh

22′ Kolašinac je sada ušao u kazneni prostor i on pokušao završiti akciju, ali je loše zahvatio loptu i poslao je pored gola.

20′ Dosta prostao je imao Stevanović nakon sjajno odrađenog kontranapada, no loše je prihvatio loptu.

17′ Još jedan veliki promašaj Edina Džeke. Centrirao je Miralem Pjanić do Džeke, a napadač Intera sa pet metara promašio prazan gol.

15′ Trenutno bez uzbuđenja u Zenici. Lopta u posjedu Bosne i Hercegovine.

11′ Namjestio se Džeko na udarac sa nekih 20 metara, međutim preko gola je šutirao napadač Intera.

9′ Dugo je lopta bila u posjedu Bosne i Hercegovine, ali je nakon duge lopte Denisa Hadžikadunića lopta završila u rukama Šatskija.

5′ Velika šansa za “Zmajeve“. Odlična tranzicija i asistencija Miroslava Stevanovića prema Edinu Džeki, koji je iz izgledne pozicije prebacio gol.

3′ Dobra akcija Bosne i Hercegovine. Gojko Cimirot je uposlio Seada Kolašinca, a ovaj centrirao u peterac, no otklonili su gosti opasnost.

1′ Duga lopta prema Ermedinu Demiroviću, ali je dobro bila postavljena odbrana Kazahstana i lopta je završila u rukama Igora Šatskija.

1′ Počela je utakmica.