Reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras od 20:45h igra prijateljski susret protiv Kuvajta.

Za ovaj meč, selektor “ZmajevaIvajlo Petev na teren je izveo sljedeći sastav: Vasilj- Cipetić, Jovičić, Kovačević, Čivić – Lončar, Hajradinović (od 71. Nukić), Stevanović (od 60. Hadžiahmetović), Gojak (od 60. Menalo) – Nalić, Prevljak.

Na klupi Bosne i Herceogovine su: Šehić, Pirić, Hadžikadunić, Saničanin, Cimirot, Ahmedhodžić, Hadžiahmetović, Demirović, Menalo i Nukić.

Za Kuvajt nastupaju: Al Rašidi – Al Fadhli, Ali Mohsen (od 46. Al Otaibi), Dousari, Al Kalaf – Al Mutairi, Al Motava, Al Harbi, Al Rašidi- Al Rašid, Jaza.

UŽIVO

90+3′ Kraj meča.

90′ Tri minute nadoknade.

90′ Šutirao je sa distance Al Otaibi, bilo je to dobro, ali pravo u Vasilja koji je uhvatio loptu.

86′ Lijepa akcija Bosne i Hercegovine koju je na kraju završio Prevljak, no lagano je to odbranio golman Kuvajta.

84′ Dosta sreće za Kuvajt. Pogodili su prečku svog gola gostujući igrači.

82′ Odlična šansa za Kuvajt u ovom trenutku. Šutirao je u suprotni ugao Al Harbi, no ipak na sreću domaćih lopta je otišla pored gola.

78′ Luka Menalo se odlučio na udarac sa distance, međutim pored gola je otišla lopta.

73′ Dobra akcija Bosne i Hercegovinu koju je pokrenuo Nukić, Nalić je potom odigrao povratnu do Prevljaka, a na kraju je odlično intervenisao golman Kuvajta.

Bosna, Bosna i Hercegovina – Kuvajt 1:0 (KRAJ)

70′ Postigla je Bosna i Hercegovina i sada pogodak, učinio je to Ajdin Nukić u prvom kontaktu sa loptom po ulasku u igru, ali je on ipak poništen jer je lopta prethodno napustila granice igrališta.

66′ GOOOOOL! Bosna i Hercegovina vodi 1:0. Veliki posao je napravio na lijevoj strani Eldar Ćivić, odigrao povratnu prema Prevljaku koji je desnom nogom pogodio mrežu Kuvajta.

63′ Šutirao je Nalić sa 20 metara iz okreta, ali visoko preko gola. Zaista teško Bosna i Hercegovina dolazi do gola gostiju, a još teže uspjeva napraviti nešto smisleno ispred njega.

58′ Dobra situacija za Kuvajt. Al Fanemi je skočio najviše u šesnaestercu “Zmajeva“, a lopta je prošla malo preko gola.

58′ Korner za Kuvajt.

56′ Žuti karton je dobio Ćivić.

55′ Dva centaršuta reprezentacije Bosne i Hercegovine u jednom napadu, ali je na kraju do lopte stigao golman gostiju Al Rašidi.

50′ Moglo je sada biti jako opasno po Bosnu i Hercegovinu, Al Rašidi je uposlio Al Otaibija koji je loše šutirao u situaciji jedan na jedan.

49′ Zaustavljen je na nesportski način Prevljak, ali nije dobio žuti karton Al Mutairi za taj start.

46′ Počelo drugo poluvrijeme.

45′ Završeno je prvo poluvrijeme.

42′ Sjajna šansa za Bosnu i Hercegovinu. Stjepan Lončar je vidio Nalića, poslao odličnu loptu prema njemu, a ovaj glavom gađao bliži ugao. Ipak, Al Rašidi je dobro reagovao i odbranio taj pokušaj.

38′ Bosna i Hercegovina do sada sve napade je pokušala završiti centaršutivima koji nisu pronalazili metu u većini slučajeva do sada.

34′ Sada je nakon centaršuta Branimira Cipetića glavom pokušao Nalić, no lopta je prošla malo pored stative.

31′ Šutirao je glavom Al Mutairi sa 16 metara, no prelako je bilo to za Vasilja koji je lako uhvatio loptu.

29′ Dobar centaršut ponovo Gojaka u peterac, ali je dobro pratio to Al Rašidi i uhvatio loptu.

26′ Nalić je iz prve šutirao volej udarcem sa 11 metara, a lopta je od zemlju pogodila prečku. Sada je okvir gola bio saveznik Kuvajtu.

24′ Dobro je Amer Gojak centrirao na drugu stativu, ali je za nekoliko trenutaka zakasnio Stevanović.

23′ Haris Hajradinović je izveo korner u peterac, no još jednom su gosti odlično postavljeni.

21′ Velika šansa za Kuvajt sada. Potegao je Al Motava sa 20 metara iskosa i zatresao prečku već matiranog Nikole Vasilja.

18′ Centrirao je Eldar Ćivić sa lijeve strane, no dobro su reagovali defanzivci Kuvajta i izbacili loptu u korner.

16′ Novi korner za Bosnu i Hercegovinu. Ovaj put je prekršaj u napadu napravio Smail Prevljak.

14′ Bez uzbuđennja do sada, Bosna i Hercegovina visoko na polovini protivnika, ali još uvijek bez udarca ka golu.

8′ Imala je korner Bosna i Hercegovina, međutim otklonila je odbrana Kuvajta opasnost bez većih problema.

5′ Pritisak Bosne i Hercegovine u ovim trenucima.

3′ Oduzeo je loptu Adi Nalić i proigrao Stevanovića čiji je pokušaj centaršuta izblokiran.

2′ U prvom napadu Bosne i Hercegovine Miroslav Stevanović je loše iskontrolisao loptu koja mu je pobjegla u aut. Lopta za Kuvajt.

1′ Počela je utakmica na “Bilinom polju“.