Bosna rafalnom paljbom utišala Mladost, Gornji Rahić se prošetao kroz Živinice

Danas su odigrane tri utakmice Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever. Bosna je u Kalesiji razbila Mladost iz Malešića sa 6:1, dok je Gornji Rahić bio siguran na gostovanju protiv Slavena sa visokih 5:0.

Fudbaleri Bosne iz Kalesije pružili su svojim navijačima sjajnu fudbalsku predstavu pošto su danas demolirali malešićku Mladost sa visokih 6:1.

Dva gola za Bosnu postigao je Palislamović, a po jednom su se u strijelce upisivali Alibašić, Jahić, Suljić i Hasanović.

Gornji Rahić je na gostovanju protiv Slavena u Živinicama bio veoma efikasan te stigao do trijumfa od 5:0, a čak četiri od pet golova viđeno je u drugom poluvremenu.

Gornji Rahić je poveo u 27. minutu golom Amera Softića, a nakon osam minuta igre u nastavku prvenac u zelenom dresu postigao je Emir Hodžić. Dvadesetak minuta nakon prvog Hodžić je postigao i drugi gol te tako zaokružio odličnu partiju.

Na 4:0 povećao je junior Abdulah Salkić nakon asistencije Azura Softića, a konačnih 5:0 postavio je Armin Kadić pogotkom u 81. minutu susreta.

U trećoj utakmici današnjeg dijela programa lider prvenstva Radnički iz Lukavca bio je uvjerljiv protiv Mladosti iz Kikača sa 4:1. Poveli su domaćini golom Harisa Ordagića u 20. minutu, a na 2:0 povećao je Ahmetović u 65.

Gosti su uspjeli smanjiti rezultat preko Mujkanovića u 70. minutu meča, ali su domaći igrači do kraja još dva puta “poentirali”. Četvrti gol bio je djelo Ahmetovića, a po drugi put se do kraja u strijelce upisao i sjajni Ordagić.