Bratstvo iz Bosanske Krupe jesenji šampion Druge lige FBiH - Zapad

Fudbaleri Bratstva iz Bosanske Krupe jesenji su šampioni Druge lige FBiH grupa Zapad pošto su danas u gostima savladali Rudar iz Han Bile sa 3:2.

Uzbudljiv meč odigrali su Rudar Han Bila i Bratstvo iz Bosanske Krupe, a na kraju su spretniji bili gosti i slavili sa 3:2. U 29. minutu je Bratstvo povelo sa 1:0 nakon što je poslije kornera nespretno reagovao Bajramović i poslao loptu u svoju mrežu.

Prednost je duplirana u 38. minutu kada je loše reagovao golman domaćić Kasumović što je iskoristio Ljutić. Ipak, Rudar je do kraja prvog poluvreman smanjio rezultat, a to je šutem sa bijele tačke učinio Selmin Petak.

U 70. minutu Velagić je pogodio za 3:1, a Rudar je do kraja ublažio poraz fenomenalnim pogotkom Amara Ribe.

Bratstvo je jesenju polusezonu završilo na prvoj poziciji na tabeli sa 35 bodova, tri više od drugoplasiranog Rudara iz Kamengrada koji je danas sa 1:0 savladao Brnjake.