Brozović razornim volejom u finišu donio sva tri boda Hrvatskoj (VIDEO)

Fudbaleri Hrvatske pobijedili su ekipu Slovačke u gostima minimalnim rezultatom 1:0 u okviru petog kola grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Bolje su u utakmicu ušli gosti koji su u 11. minuti preko Mislava Oršića mogli do ranog vođstva, međutim Oršić je pogodio prečku.

Do kraja prvog dijela igralo se većinom tvrdo i na sredini terena bez izglednijih šansi.

Na startu drugog poluvremena nastavilo se sa uspavankom. Uzbuđenja su krenula tek u finišu meča.

U 86. minuti Lovro Majer je zavrnuo loptu iz prekida, odbrana Slovačke je uspjela na kratko da otkloni opasnost, ali onda je na scenu nastupio Marcelo Brozović koji je iz prve volejom poslao pravi projektil u lijevu stranu gola i tako doveo “Vatrene” u vođstvo pred sami kraj meča.

U 90. minuti Juraj Kucka mogao je do poravnanja, međutim sjajna zamjena Dominiku Livakoviću bio je Ivica Ivušić koji se bacio kao mačka i spasio Hrvatsku.

Ovom pobjedom Hrvatska se nalazi na drugom mjestu sa osvojenih 10 bodova koliko ima i prvoplasirana Rusija.

Narednu utakmicu Slovačka će igrati protiv Kipra, dok će izabranici Zlatka Dalića dočekati Sloveniju na svom terenu.