Čelik kanonadom ispratio Jahorinu, Stupčanica u Jelahu upisala bezbolan poraz

Utakmicama 30. kola završena je sezona u Drugoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine grupa Centar. Čelik je bio silan protiv Jahorine sa 7:1, dok je Borac Jelah nadigrao Stupčanicu sa 3:1.

Fudbaleri Čelika dočekali su danas nejaku ekipu Jahorine iz Prače i ostvarili ubjedljiv trijumf 7:1. Prvo ime zeničke ekipe bio je Aladin Isaković koji je postigao pet pogodaka, a prvi je došao nakon osam minuta igre. Na 2:0 povećao je Edin Durmiš u 19. minutu, a u finišu prvog poluvremena raspoloženi Isaković je na svoj konto dodao još dva pogotka.

U nastavku utakmice Isaković je povisio na 5:0 u 65, a samo dva minuta kasnije stigao je i do svog petog gola na ovom meču. Imran Džaferović je u 77. povećao vođstvo na 7:0, a jedino što su gosti uspjeli da urade jeste da do kraja ublaže poraz.

Stupčanica iz Olova, koja je još ranije osigurala šampionsku titulu i igraće u doigravanju za Prvu ligu danas je u Jelah poražena od Borca sa 3:1, a ovo je “Žutim đavolima” bio četvrti poraz u sezoni.

Borac je stigao do prednosti preko Haruna Jupića, ali su gosti poravnali rezultat preko Emraha Karamovića. Nešto kasnije Jupić je evrogolom vratio vođstvo svojoj ekipi, a sudbinu Stupčanice zapečatio je Haris Jupić.

Stupčanica će u doigravanju za ulazak u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine odmjeriti snage sa ekipom Iskre iz Bugojna, šampionom drugoligaškog Zapada.

Odličan meč odigrala je i ekipa Koline iz Ustikoline koja je na gostovanju protiv Rudara iz Breze slavila sa 6:1. Po dva gola postigli su Junuzović i Polovina, a po jednom su se u strijelce upisali Bajraktarević i Mušović.