Danas je kompletirano 16. kolo u Drugoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine grupa Centar. Stupčanica je u Olovu lako savladala Čelik sa 3:0, a istim rezultatom Kolina je bila bolja od ekipe Usore.

Derbi 16. kola Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Centar igrao se u Olovu na stadionu “Danac” gdje je domaća Stupčanica dočekala zenički Čelik i stigla do sigurne pobjede rezultatom 3:0.

“Žuti đavoli” su do vođstva došli u 16. minutu kada je pogodak postigao Munib Karahmetović, a minimalnim vođstvom domaćina otišlo se i na odmor.

Gdje su stali u prvom poluvremenu fudbaleri Stupčanice nastavili su i u drugom dijelu, a prednost je na 2:0 povisio Hamza Hodžić u 73. minutu.

Konačnih 3:0 postavio je Vedad Beganović u 81. minutu čime je Stupčanica još jednom potvrdila glavnu kandidaturu za ulazak u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine.

čelik, Čelik položio oružje na Dancu, Usora bez šanse u Ustikolini
ookFoto: NK Čelik/Faceb

Sigurnu pobjedu danas je ostvarila i ekipa Koline koja je u Ustikolini nadjačala Usoru sa 3:0, a do prednosti su došli golom Anela Junuzovića koji je sigurno realizovao penal.

Do kraja prvog dijela igre u strijelce se upisao i Armin Pljevljak, a u nastavku igre domaći su postigli još jedan gol, a ovoga puta mrežu je maestralno pogodio Armin Polovina.

Natron je u Maglaju stigao do trijumfa protiv Azota, a golove su postigli Elmin Alić sa bijele tačke te Anel Avdić koji je potvrdio pobjedu.

U ostalim utakmicama Baton je u gostima bio ubjedljiv protiv Jahorine iz Prače sa 4:1, a ubjedljiva je bila i Mošćanica koja je u Sarajevu razbili Moševac sa 4:0.