Danas je odigrano šest utakmica 37. kola Čempionšipa. Pobjede su upisali Bornmut, Votford, Midlzbro i Luton, dok su remizirali Derbi i Brentford, odnosno Kardif i Stouk siti.

Bornmut je sa tri gola ispratio Svonsi natrag u Vels. Već u prvom poluvremenu domaći su imali dva gola prednosti, a strijelci su bili Filip Bilng i autogol Žoela Latibeaudijera.

Pobjedu domaćih u drugom dijelu potvrdio je Arnaut Danjuma tri minute prije kraja.

Votford je ubjedljivo savladao Roterham kao gost rezultatom 4:1. Na poluvremenu je već bilo 3:0 golovima Fransiska Sijeralte, Ismaila Sara i Kena Seme.

U 61. minuti za domaće je Majk Smit promašio penal, a na 3:1 nešto kasnije je smanjio Fredi Ladapo. Ipak, konačnih 4:1 za Votford je postavio Dan Gosling.

Midlzbro je na svom terenu sa igračem više savladao Preston rezultatom 2:0. Vodeći pogodak za domaće stigao je kao autogol Džordana Storia. Do kraja poluvremena Preston je ostao i sa igračem manje, pošto je crveni karton zaradio Alan Braun

Sa još jednim golom Markus Tavarnije je potvrdio pobjedu svog tima u 51. minuti.

Na isti način je Luton pobijedio Koventri. Golove za Luton su postigli Džejms Bri i Elijah Adebajo, a crveni karton za goste zaradio je Kajl Mekfadzen u 31. minuti.

Derbi je protiv Brentforda stigao dva gola zaostatka sa poluvremena. Gosti su do vođstva stigli golovima Ivana Tonija u osmoj minuti iz penala i Sergija Kanosa u 21.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Li Gregori je smanjio na 2:1, a bod Derbi Kauntiju je donio Lui Sibli tri minute prije kraja.

Kardif je protiv Stouk sitija remizirao na svom terenu rezultatom 0:0.