Danas sve igra kompletno 21. kolo u Čempionšipu, a u terminu od 16:00h odigrano je čak devet utakmica. Jedini meč večeras odigraće Votford i Norič od 21:00h.

Reding koji sa klupi vodi Veljko Paunović pobijedio je na svom terenu Lutom rezultatom 2:1.

Oba gola domaći su postigli u prvom poluvremenu, a mrežu rivala načeli su u devetoj minuti kada je Tom Mekintajer pogodio metu na asistenciju Sona Aluka. Na 2:0 pred kraj prvog poluvremena povisio je Portugalac Alfa Semedo.

Imali su gosti puno veći posjed lopte i inicijativu u drugom poluvremenu, ali nisu uspjevali zakomplikovati ovaj meč eventualnim pogotkom. Uspjeli su na kraju postići barem počasni gol u prvoj minuti nadoknade, a to je učinio Kazenga Lualua.

Spektakularnu utakmicu u Velsu odigrali su Kardif i Brentford koju su gosti na kraju pretvorili u svoju korist rezultatom 3:2.

Vodili su domaći na poluvremenu 1:0, a za to je bio zaslužan Vil Volks koji je postigao fenomenalan gol sa preko 50 metara udaljenosti.

Brentford je do izjednačenja stigao nakon samo pet minuta igre u drugom poluvremenu, a zaslužan je bio Serhi Kanos još jednim sjajnim golom na utakmici, iz voleja sa 20 metara.

Kanos je potom u 65. minuti donio svojoj ekipi i potpuni preokret, a u 73. minuti kompletirao svoj het-trik i povećao na tada velikih 3:1.

Tri minute trajalo je to vođstvo Brentforda, koliko je trebalo domaćina da smanje na 3:2. Učinio je to ponovo Volks, ali nisu igrači Kardifa do kraja imali snage za preokret i na semaforu je ostalo 3:2 za goste.