češka

U danas odigranim prijateljskim susretima Češka je s 3:1 pobijedila Albaniju, dok su Mađari i Irci odigrali utakmicu bez golova.

16 minuta bilo je potrebno Česima da prvi put zaprijete Albancima. Jakub Jankto primio je loptu na vrhu šesnaesterca, te snažno i precizno šutirao u donji lijevi ugao, ali je pogodak odličnom intervencijom spriječio Đentan Selmani. Lukas Mazopust izveo je korner u koji je loptu odbio albanski golman, a Patrik Šik je bio najviši u skoku i pospremio loptu u mrežu.

U 25. minuti Mazopust je pokušao da asistenciji doda i gol, ali je na visini zadatka ponovo bio Selmani. Tri minute poslije još jednom je pokušao Jankto, a ovoga je puta bio neprecizan, te promašio okvir gola. Nedugo zatim svoj je udarac probao i Tomas Souček, ali se rezultat nije mijenjao. Iako je proteklo u potpunoj dominaciji Čeha, prvo poluvrijeme ipak je završeno izjednačenim rezultatom. Samo tri minute prije odmora Sokol Čikaleši uputio je snažan udarac iz velike udaljenosti, a to je bilo neodbranjivo za Tomasa Vaclika.

Na isteku sat vremena igre krenuo je novi talas čeških napada. Šik je pokušao u 62. minuti, a ponovo je uspješan bio Selmani, da bi šest minuta poslije Češka po drugi put na meču došla do prednosti. Vladimir Darida našao se u ulozi asistenta, a Mazopust je sjajnim udarcem pogodio albansku mrežu. Samo dvije minute poslije Čikaleši je ponovo pokušao zaprijetiti Vacliku iz velike udaljenosti, ali je ovoga puta češki golman bio spreman za taj izazov. U samom finišu utakmice, tačnije u 89. minuti, Česi su uspjeli uvećati svoju pobjedu golom Ondreja Celustke koji je rezultat postavio na konačnih 3:1.

Utakmica između Mađarske i Irske završena je bez postignutih golova.