Četvrti uzastopni poraz Podrinja

Fudbaleri Podrinja upisali četvrti uzastopni poraz u Prvoj ligi Republike Srpske.

Bodove iz Janje odnio je Ljubić koji je bio bolji i na kraju je slavio – 2:1. Prvi dio susreta završen je bez pogodaka. U nastavku utakmice gosti iz Prnjavora u 52. minutu dolaze do vođstva preko raspoloženog Jovana Milanovića – 1:0.

Prednost gostiju je udvostručena u 68. minutu kada se mreža Podrinja po drugi put zatresla a strijelac je bio Andrej Bosnić – 2:0. Domaći su uspjeli smanjiti u 73. minutu golom Saše Perića sa jedanaest metara – 1:2.

Do kraja susreta Podrinje je stalno atakovalo prema golu Prnjavorčana, ali je odlična odbrana Ljubića zaključala sve prilaze svom golu i utakmicu privesti kraju, i na svoj konto upisati nova tri boda.

PODRINJE – LJUBIĆ 1:2 (0:0)

Strijelci: Perić iz penala u 73. minutu (Podrinje), Milanović u 52, Bosnić u 68. minutu (Podrinje). Stadion: Podrinja u Janji. Gledalaca: 300. Sudija: Velimir Drinić (Modriča) 7. Žuti kartoni: Pantić, pomoćni trener Stajić (Podrinje), B. Žižak (Ljubić). Crveni karton: Ilija Simić (Podrinje).

PODRINJE: Išto, Tomić, Andrić, Jahić, Božić, Pantić, Perković (od 65. minuta Maksimović), Račanović, Perić, Marković (od 65. minuta Mitrašinović), Raćipović.

LJUBIĆ: Mitrović, Radaković, B. Žižak, Jagodić, Džombić, Milanović (od 65. minuta Čudić), A. Žižak (od 86. minuta Jugović), Subić (od 86. minuta Grahovac), Bosnić (od 90+2.minuta Mišić), Vidović, Bobić.

Nakon odigranog 10. kola Podrinje je na 14. mjestu sa devet bodova, bod više ima Ljubić koji je na 10. mjestu. U narednom kolu Podrinje gostuje zvorničkoj Drini, a u Prnjavoru Ljubić dočekuje Slobodu iz Novog Grada.