Crna Gora je danas odigrala neriješenu prijateljsku utakmicu sa Kazahstanom 0:0, dok su Turska i Hrvatska u Istanbulu remizirale 3:3.

Crnogorci su odigrali meč bez golova u Podgorici. U prvom poluvremenu više su gosti napadali, dok u drugom su domaći imali konkretnije šanse, ali do kraja nije viđen niti jedan gol.

U Istanbulu s druge strane postignuto šest golova u remiju Turske i Hrvatske. Prvo su poveli domaći preko Čenka Tosuna iz penala u 23. minutu. Izjednačenje je stiglo devet minuta kasnije, a mrežu je pogodio Ante Budimir. Deniz Turuk je povisio na 2:1 u finišu prvog poluvremena. Hrvati su uspjeli da dođu do izjednačenja i prvog vođstva na meču. Prvo je u 53. minutu pogodio Mario Pašalić, a poslije samo tri minute za 3:2 pogodio je Josip Brekalo. Novo izjednačenje u 58. minutu, a u listu strijelaca se upisao Čengiz Under.

Ostali rezultati prijateljskih mečeva:

• Litvanija – Farska Ostrva 2:1 (Sirgedas 42′, Kazlauskas 45+1′; Vatnhamar 90+2′)
  • Malta – Lihtenštajn 3:0 (Mifsud 5′, Borg 20′, Farrugia 84′ p)
  • Rumunija – Bjelorusija 5:3 (Mitrea 11′, Marin 20′ p, Nedelcearu 31′, 55′, Puškaš 44′; Kendiš 63′, Bakar 80′, Klimovič 90+2′)
  • San Marino – Latvija 0:3 (Broili 32′ ag, Dubra 71′, Gutkoviskis 78′)
  • Bugarska – Gibraltar 3:0 (Cvetkov 6′, Jomov 15′, Iliev 45′)