Crna Gora junački pala protiv Norveške, jedan šut u okvir gola gostima donio tri boda (VIDEO)

Norveška je u trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru izgubila na svom terenu od Norveške rezultatom 1:0.

Bili su gosti bolji protivnik u prvom dijelu, ali su na prvu šansu čekali do 20. minute kada je pored gola šutirao Morten Torsbi. Šest minuta kasnije zaprijetili su Crnogorci preko Uroša Đurđevića, koji takođe nije bio precizan. U 29. minuti Norveška je bila najbliže pogotku do tada, međutim odbrana Crne Gore je u posljednjem trenutku blokirala pokušaj Jonasa Svensona.

Norveška je do prednosti stigla u 35. minuti. Muhamed Eljunusi je prošao po lijevoj strani i ubacio loptu u peterac, a Aleksander Sorlot nije imao težak zadatak da loptu proslijedi u mrežu.

Crna Gora je krenula ofanzivnije u drugom poluvremenu i već nakon nekoliko minuta imala šansu kada je Stevan Jovetić pokušao glavom, a Rune Jarštajn odlično odbranio.

Deset minuta kasnije Crnogorci su imali novu priliku, ovaj put je pored gola šutirao Sead Haksabanović. Pokušavala je Crna Gora na sve načine da na ovom susretu dođe makar do boda, ali u tome nije uspjela.

U sljedećoj kvalifikacionoj utakmici Crna Gora će igrati protiv Turske, dok će Norveška dočekati Holandiju.