Crna Gora ostavila Gibraltar na nuli, Turska i Norveška podijelile bodove

U okviru utakmica grupe G kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Crna Gora je savladala Gibraltar, Holandija Letoniju, dok su Turska i Norveška odigrali neriješeno.

Crnogorci su nakon četiri neuspjeha, upisali trijumf u kvalifikacijama i tako ostali u igri za prve dvije pozicije. Oni su na gostovanju Gibraltaru sav posao završili u prvom poluvremenu kada su postigli dva gola.

Sjajno su gosti otvorili meč, pošto je u sedmoj minuti Adam Marušić zatresao mrežu protivnika i doveo Crnogorce u prednosti. Na 2:0 povećao je Fatos Bećiraj u 44. minuti sa bijele tačke.

U drugom dijelu Crna Gora nije posustala, a u 68. minuti Bećiraj je došao do svog drugog gola i postavio konačnih 3:0 za Crnogorce.

Turska i Norveška odigrale su dobar meč u Istanbulu. Mnogo se očekivalo od domaćeg tima na čelu sa novim trenerom Nijemcem Štefanom Kuncom. S druge strane bila je nimalo laka Norveška, iako bez Erlinga Halanda.

Dobro su Turci otvorili susret i u sedmoj minuti došli do pogotka i prednosti. Čengiz Under je poslao dobru loptu u šesnaesterac, a Kerem Akturkoglu završio akciju i zatresao mrežu.

Nakon dosta propuštenih šansi turskog tima, u 41. minuti je stigla kazna. Kristian Torstved je prvi stigao do odbijene lopte i smjestio je u mrežu, za ispostaviće se, konačan rezultat 1:1.

U okviru iste grupe, pobjedu je upisala i Holandija koja je minimalnim rezultatom savladala Letoniju na gostovanju rezultatom 1:0.

Jedini gol za “Oranje“, a i na utakmici, postigao je Dani Klasen još u 19. minuti susreta.