Photo by Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Novi Pazar u gostima sa 4:0 u meču jedanaestog kola Superlige Srbije.

Sve dileme oko pobjednika srpski šampion je riješio u prvih dvadeset minuta kada je “počastio” domaćine sa tri gola, od kojih nije bilo oporavka.

Crveno-bijeli su poveli već u trećem minutu. Nakon kornera sa lijeve strane Aleksandar Dragović je ostao potpuno sam na nekoliko metara od gola i nije mu bilo teško da glavom pogodi mrežu Nikole Vujanca.

Nakon dobre prilike za Mirka Ivanića u osmom minutu na novu šansu se čekalo do 14. minuta i slobodnog udarca za Zvezdu. Aleksandar Katai je magičnim udarcem poslao loptu pod prečku ostavivši Vujanca bez ikakve šanse.

Nova majstorija gostiju viđena je u 20. minutu kada je Seku Sanogo opalio lijevom nogom iz velike udaljenosti i još jednom “ubio pauka” nu mreži domaćeg gola.

Crvena zvezda je mirno privela kraju prvo poluvrijeme bez nekih većih prilika, a momenat koji valja istaći desio se u 36. minutu kada je Loi Dioni oboren u kaznenom prostoru Novog Pazara, ali je Lazar Lukić nakon konsultacija sa VAR sistemom pokazao da se igra nastavi.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri su zaigrali nešto bolje te se igra sve više selila na polje gostiju, ali zbog nedostataka kvalitetnih rješenja u napadu ozbiljnijih pokušaja nije bilo.

Vujanac je u 64. minutu oborio Dionija, te je dosuđen penal za Crvenu zvezdu. Dioni je i izveo najstrožu kaznu, ali je Vujanac odlično reagovao. Ipak, nakon informacija iz VAR sobe ispostavilo se da je golman domaćih ranije napustio gol liniju te je Dioni iz drugog pokušaja bio dosta sigurniji i postavio konačan rezultat 4:0.

Do kraja meča bilo je još nekoliko prilika za crveno-bijele, ali promjene rezultata nije bilo.

Crvena zvezda nakon devet odigranih utakmica zauzima drugo mjesto na tabeli sa 23 boda, dok je Novi Pazar 15. sa sedam. U narednom kolu crveno-bijeli igraju protiv Metalca, dok će Novi Pazar u Lučane na megdan Mladosti.