Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u Subotici ekipu Spartaka u trećem kolu Superlige Srbije sa 3:1.

Crveno-bijeli su do vođstva došli već na samom startu utakmice kada je Mirko Ivanić na dodavanje Milana Rodića topovski šutirao po zemlji sa nekih dvadesetak metara i pospremio loptu iza leđa golmana Filipa Dujmovića.

U 14. minutu novo uzbuđenje pred golom Dujmovića. Mirko Ivanić je odlično uposlio Aleksandra Kataija koji je predriblao jednog fudbalera Spartaka, uputio povratnu loptu, ali je odbrana Subotičana uspjela na vrijeme da reaguje i otkloni opasnost.

Fenomenalnu priliku imala je Crvena zvezda u 18. minutu nakon sjajne timske akcije Gejlora Kange i Milana Gajića koji je uputio fantastičan centaršut na koji je glavom reagovao Ivanić, ali je nakon njegovog trzaja lopta završila nekoliko centimetara od stative Spartakovog gola.

Domaći tim je prvi put ozbiljno zaprijetio u 20. minutu nakon dobre akcije po lijevoj strani. Lopta je poslata u šesnaesterac, ali je Luki Bijeloviću malo nedostajalo da dođe do lopte i ozbiljno zaprijeti Milošu Gordiću.

Velika radost za domaće navijače došla je u 26. minutu kada je Nikola Srećković prošao po lijevoj strani, a zatim poslao oštru loptu ka petercu Zvezde koju je Radovan Pankov atraktivno zakucao u svoju mrežu za 1:1.

Šest minuta kasnije nova sjajna prilika za domaći tim. Gordić je nakon kornera izboksovao loptu koju je na 20 metara od gola dočekao Lazar Tufegdžić i silovito šutirao, ali je lopta, na njegovu žalost, na putu ka golu pogodila Milana Marčića i otišla preko prečke.

Domaći su nastavili da napadaju, u 35. minutu u prilici se našao Bijelović koji je zalomio Nenada Krstičića, ali je Gordić uspio da uhvati loptu i spriječi novi gol subotičkog tima.

Tri minuta kasnije imali su gosti dobru priliku preko Kataija čiji udarac je odlično izblokirao Mihajlo Ivančević.

U 39. minutu meča El Fardu Ben je na briljantnu asistenciju Gejlora Kange sa pet metara glavom savladao Dujmovića, ali je pomoćnik podigao zastavicu zbog ofsajd pozicije. Glavni arbitar konsultovao se sa VAR sobom, i nakon pregledanog snimka pokazao je na centar čime je Zvezda stigla do novog vođstva u Subotici.

Tri minuta prije kraja prvog poluvremena Kanga je sjajnim pasom prebacio odbranu Spartaka, ali Ivanić nije dobro zahvatio loptu pa je rezultat do kraja prvog dijela igre ostao nepromijenjen.

Nikola Krstović je u 50. minutu utakmice imao sjajnu priliku da poveća vođstvo Zvezde, kada je na dodavanje Kataija pokušao atraktivno petom da pošalje loptu u mrežu, ali je bio zamalo neprecizan.

Gejlor Kanga je u 55. minutu bio jako blizu da se upiše u listu strijelaca kada je oprobao udarac sa nekih 25 metara, ali je lopta prohujala nekoliko centimetara od Dujmovićevog gola.

Domaća ekipa je u nastavku prvi put zaprijetila u 57. minutu kada je Tufegdžić šutirao lijevom nogom sa ivice kaznenog prostora, ali je Gordić bio sjajno postavljen i bez većih problema uhvatio “živu” loptu. Dva minuta kasnije, na drugoj strani se Rodić našao u dobroj situaciji, ali nije uspio da pronađe Krstovića koji se nalazio na petercu Spartaka.

Aleksandar Katai je bio jako raspoložen za igru, a to je pokazao i u 62. minutu kada je sjajno poslao loptu za Krstovića koji je uklizao na loptu, ali mu je nedostajalo svega nekoliko centimetara da loptu pospremi iza leđa Dujmovića.

Dva minuta kasnije mogao je Spartak do novog poravnanja rezultata kada je Krstičić nespretno zahvatio loptu nakon kornera Srećkovića, ali se na gol liniji našao Gajić i spriječio novi autogol Crvene zvezde, što bi bila jedna od najbizarnijih situacija na utakmicama crveno-bijelih u posljednjih nekoliko godina.

Desetak minuta kasnije Falko je odlično šutirao sa 20 metara, ali je Dujmović reagovao poput pantera i izvadio loptu ispod prečke svoga gola. Isti igrač zaprijetio je i u 76. minutu utakmice, ali je Ivančević uspio glavom da mu izblokira šut i spriječi beogradski tim da stekne praktično nedostižnu prednost.

Falko je u 82. minutu još jednom snažno šutirao iz daljine, ali je Dujmović još jednom bio na visini zadatka.

Aleksandar Katai je u 83. minutu pokušao na atraktivan način da savlada Dujmovića, ali je njegov pokušaj iz polumakazica završio zamalo pored gola.

Tri minuta prije kraja regularnog dijela Crvena zvezda je propustila kolosalnu priliku da riješi pitanje pobjednika. Katai je šutirao sa nekih dvadesetak metara, ali je nakon njegovog udarca lopta pogodila stativu. Odbijanac je pokupio Krstović i iz veoma izgledne pozicije poslao loptu visoko preko gola.

Konačan rezultat postavio je upravo Krstović u prvom minutu sudijske nadoknade kada je dobro reagovao na magičnu asistenciju Aleksandra Kataija koji je ovim potezom zaokružio briljantnu partiju na ovoj utakmici.

Sljedeću prvenstvenu utakmicu fudbaleri Crvene zvezde igraju 7. avgusta protiv kruševačkog Napretka dok će Spartak istog dana odmjeriti snage sa ekipom Mladosti.