Danas od 18:00h se igra 164. “Večiti derbi” između Crvene zvezde i Partizana na stadionu “Rajko Mitić“.

Crvena zvezda u ovaj derbi ulazi kao prvoplasirani tim na tabeli Superlige Srbije sa devet bodova prednosti u odnosu na Partizan. I jedni i drugi su u sjajnoj formi, s obzirom da “crveno-bijeli” imaju 19 vezanih pobjeda, dok je niz “crno-bijelih” dvije utakmice manji.

Ovo je ujedno i posljednji “voz” za Partizan u borbi za titulu, jer bi Crvena zvezda sa eventualnih 12 bodova razlike bila već nadomak četvrte uzastopne titule.

UŽIVO:

90′ Kraj utakmice.

90+1′ Svetozar Marković nije najbolje šutirao glavom. Pritisak Partizana.

89′ Spasio je Borjan Zvezdu nakon što je Suma sebi napravio prostor i šutirao, a golman Zvezde odlično odbranio i sačuvao prednost.

87′ Dijego Falćineli napušta teren zbog povrede.

83′ Opasan napad domaćih, no loše je centirao Gajić.

80′ Izblokiran je Ben i Crvena zvezda će izvesti novi korner.

75′ Velika gužva na terenu nakon faula Jojića nad Sanogom.

73′ Dosta prigovora na suđenje Novaka Simovića, od obje strane.

70′ Ipak je Ben šutirao, ali takođe u živi zid. U nastavku akcije Katai je prebacio čitav gol.

69′ Slična situacija na drugoj strani. Može Kanga sada pokazati svoj udarac.

68′ Okliznuo se Suma i pogodio živi zid.

65′ Prilika za Partizan da ugrozi gol domaćih iz slobodnog udarca sa 25 metara.

62′ Pokušava se Partizan brzo vratiti u egal. Umjesto Nathka u igru je ušao Sejduba Suma.

58′ GOOL! Ivanić je doveo Zvezdu u prednost. Gejlor Kanga je centrirao iz kornera, a Ivanić se najbolje snašao i glavom matirao Stojkovića za prednost domačih.

54′ Asano je driblao u kaznenom prostoru Zvezde i na kraju napravio sebi prostor, ali je lagano uhvatio loptu Borjan.

52′ Prvi udarac u drugom poluvremenu je djelo Bena, no bez opasnosti po gol crno-bijelih.

49′ Ne baš najsrećnija reakcija Stojkovića. Zvezda je osvojila loptu na polovini Partizana.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena.

42′ Nova velika šansa za Partizan. Solo prodor Jovića donio je dosta toga gostima, odbila se lopta od Nathka do Jovića, koji nije uspio realizovati priliku.

41′ Kakav kontranapad i kakva prilika za goste. Filip Holender je dospio u dobru poziciju i zatresao prečku Borjana.

41′ Kockali su se defanzivci Partizana sada, malo je nedostajalo da El-Fardu Ben to kazni.

40′ Rodić je odložio do Kataija, a desetka Zvezde nije bila precizna.

39′ U ovim trenucima je Zvezda preuzela inicijativu.

33′ Odlična šansa za Crvenu zvezdu. Mirko Ivanić je odlično proigrao Milana Gajića koji je centrirao do Veljka Nikolića, a njegov udarac je odlično odbranio Stojković.

27′ Mogao je sada odbitak Asana lako prevariti Borjana, ali na sreću golmana domaćih lopta je otišla pored gola u novi korner za Partizan.

26′ Gađao je Bibras Nathko, međutim od živog zida je lopta otišla u korner.

25′ Miloš Degenek je napravio opasan prekršaj na 17 metara od gola.

20′ Mogla je biti opasna greška sada Vujačića, no ispravio je to Svetozar Marković. U nastavku je pokušao Aleksandar Katai, međutim direktno u Vladimira Stojkovića.

19′ Pokušao je Takuma Asano da jednu povratnu loptu iskoristi i postigne pogodak, ali je njegov volej udarac otišao malo iznad prečke.

17′ Drugi korner za Partizan.

13′ Žuti karton za Milana Rodića zbog neopreznog starta nad Aleksandrom Miljkovićem.

12′ Partizan do sada za nijansu bolji protivnik. I dalje bez prve velike prilike na utakmici.

10′ Igor Vujačić je skočio najviše nakon kornera, međutim lopta je otišla preko gola.

9′ Bila je dobra prilika sada za “crno-bijele“, ali samo korner za Partizan od svega.

9′ Prilika za Partizan da ubaci loptu u kazneni prostor domaćih.

5′ Dosta nepovezana igra u uvodnim minutama.

1′ Početak je kasnio pet minuta. Crvena zvezda ima prvu loptu.

SASTAVI:

Crvena zvezda: Borjan – Rodić (od 87. Gobeljić), Gajić, Degenek, Milunović – Sanogo, Nikolić (od 46. Falćineli (od 87. Pavkov)), Ivanić, Katai (od 72. Srnić), Petrović (od 46. Kanga)– Ben.

Partizan: Stojković – Obradović, Miljković, S. Marković, Vujačić – Šćekić, Natho (od 60. Suma), Zdjelar (od 70. Jojić), Jović (od 46. L. Marković), Asano – Holender (od 88. Stevanović).