Crvena zvezda pobjedom nad Spartakom nastavila da diše za vratom Partizanu

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u 18. kolu Superlige Srbije ekipu Spartaka iz Subotice sa 3:0.

Crvena zvezda ništa nije prepuštala slučaju u duelu protiv subotičkog Spartaka pa je prvi gol pao već u devetom minutu kada je loptu u kazneni prostor ubacio El Fardu Ben, a visoko skočio Milan Rodić i pogodio mrežu Subotičana.

U 30. minutu opasno je priprijetio i Aleksandar Katai, ali je njegov udarac završio preko gola, a sedam minuta kasnije šut je oprobao i Milan Gajić, ali ni on nije bio dovoljno precizan.

Tek što se krenulo sa centra u drugom poluvremenu Ben je izbio sam pred protivničkog golmana i snažnim i prizemnim udarcem duplirao prednost svog tima.

zvezda

Filipo Falko je u 63. minutu susreta postigao pogodak, ali je sudija procijenio da je Ben smetao golmanu prilikom ovog šuta te je gol poništen.

Konačnih 3:0 postavljeno je u 71. minutu nakon nesporazuma između golmana Miše Dubljanića i Nemanje Brankovića nakon čega se lopta odbila do Bena, a on je proslijedio u gol.

Crvena zvezda će u narednom kolu dočekati Voždovac, dok će Spartak iz Subotice biti domaćin ekipi Mladosti.