Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su na domaćem terenu ekipu Mačve rezultatom 4:0 u okviru 22. kola Superlige Srbije.

Domaći fudbaleri su mnogo bolje ušli u ovaj duel i već u devetoj minuti utakmice poveli. Strijelac je bio Aleksandar Katai koji je prekrasnim šutem pogodio dalji ugao i doveo svoj tim u vođstvo.

U 23. minuti prednost je bila 2:0. Milan Gajić je krasno proigrao Milana Pavkova koji je dobrim udarcem savladao gostujućeg golmana.

Mogla je Zvezda i do trećeg gola. U šansi se našao Veljko Nikolić koji je pogodio lijevu stativu.

U drugom poluvremenu viđena je ponovo dominacija domaćih fudbalera. Trener Dejan Stanković je izvršio par taktičkih promjena i u igru uveo čak pet igrača kako bi odmorio svoje ključne fudbalere.

U 79. minuti Aleksa Vukanović bio je precizan i pogodio je za 3:0.

Pred kraj utakmice Zvezda je došla i do konačnih 4:0, kada je drugi put na ovoj utakmici Katai savladao gostujućeg golmana Nikolu Perića.

Zvezda se ovom pobjedom učvrstila na prvom mjestu Superlige Srbije sa 74 boda, dok drugoplasirani Partizan ima devet bodova manje. Narednu utakmicu fudbaleri Crvene zvezde igraju protiv Voždovca, dok Mačva ide u goste ekipi TSC Bačka Topola.