Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na domaćem terenu ekipu Novog Pazara sa 5:0 u 26. kolu Superlige Srbije, a meč je obilježio Aleksandar Katai sa tri gola.

Crvena zvezda je obilježavala 77. rođendan, a fudbaleri su se pobrinuli da slavlje protekne u najboljem redu. Već u četvrtom minutu El Fardu Ben je ubacio u peterac i lopta je stigla do Ohi Omoijuanfa koji je tako nastavio svoju golgetersku seriju i zatresao mrežu gostiju za 1:0.

Već u 15. minutu Ben je proigrao Kataija koji je izašao sam ispred golmana Novog Pazara, prošao ga sa strane i udvostručio prednost Crvene zvezde na 2:0. Već u sljedećem napadu domaći igrači su oduzeli loptu protivniku na sredini terena, Katai je proigrao Mirka Ivanića, a ovaj je lobovao Nikolu Vujanca za 3:0.

Nisu se tu zaustavili igrači Dejana Stankovića, jer je u 21. minutu Ivanić uzvratio asistenciju Kataiju, a ovaj je sa deset metara postigao svoju drugi gol za 4:0. Napadali su i dalje domaći fudbaleri, ali u dosta slabijem ritmu i na poluvremenu je bilo 4:0.

Crvenoj, Crvenoj zvezdi dovoljno 20 minuta protiv Novog Pazara

U nastavku je Dejan Stanković dao priliku mlađim igračima, a Katai je nastavio u svom ritmu. U 56. minutu Milan Pavkov mu je dodao loptu, on je izašao ispred Vujanca i lobovao ga za svoj het-trik i 5:0. Ubrzo su navijači Crvene zvezde u 77. minutu vatrometom i bakljadom proslavili rođendan kluba, a domaćin je lagano priveo meč kraju i slavio sa konačnih 5:0.

Naredno kolo Crvena zvezda gostuje Metalcu, a Novi Pazar dočekuje Mladost.