Fudbaleri Čukaričkog savladali su na “Banovom brdu” u premijernoj utakmici nove sezone Superlige Srbije ekipu Voždovca sa 2:1.

Utakmica nije dobro počela za goste pošto su već u devetom minutu ostali sa igračem manje nakon isključenja Aleksandra Stojisavljevića zbog prigovora. Ipak, samo šest minuta kasnije Voždovac je došao do vođstva, a strijelac gola bio je Nemanja Milojević.

Čukarički je do izjednačenja došao u 43. minutu, a pogodak je postigao bivši fudbaler Kadiza Đorđe Jovanović, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 1:1.

U nastavku je igrač više došao do izražaja. Čukarički je konstantno napadao što je rezultiralo novim golom Jovanovića u 70. minutu za 2:1 što se ispostavilo i kao konačan rezultat utakmice.

Utakmicu su obilježili i teški rasistički ispadi gostujućih navijača koji su vrijeđali fudbalera Čukaričkog Normana Kempbela na taj način što su ispuštali majmunske krike svaki put kada se lopta našla kod Jamajkanca.

Čukarički će 21. jula igrati prvu utakmicu drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija protiv azerbejdžanskog Sumgajita.