U prvoj utakmici baraža fudbaleri Borca i Gradine u Jelahu odigrali su neriješeno rezultatom 1:1, a na utakmici su bile dvije sporne situacije i obje na strani domaćina u kojima glavni arbitar nije dosudio najstrožiju kaznu.

Prva situacija desila se u 78. minuti susreta kada je u šesnaestercu gostiju kapiten Dino Andrić evidentno igrao rukom, međutim glavni sudija ovog meča odlučio je ipak da ne pokaže na najstrožiju kaznu. Ovakva odluka donijela je mnogo bure na tribinama stadiona u Jelahu.

Druga sporna situacija bila je u 91. minuti kada je Emir Osmić poveo loptu sa centra terena i u fantastičnom solo prodoru prošao tri igrača gostiju, a onda pao u šesnaestercu. Glavni arbitar ponovo nije dosudio penal za Borac, a da li je bilo kontakta možete sami prosuditi na ovom videu:

Utakmica je završena na kraju 1:1, a gol u 92. minuti nakon kornera za Borac postigao je Benjamin Đedović, na drugoj strani strijelac za goste sa bijele tačke bio je u 55. minuti Samir Isanović.