Danska na Parkenu očitala lekciju Srbiji

Fudbalska reprezentacija Danske savladala je na domaćem terenu selekciju Srbije u prijateljskom meču u Kopenhangenu sa 3:0.

Nakon niza od osam mečeva bez poraza fudbaleri Srbije doživjeli su težak poraz u Danskoj, iako na početku meča nije djelovalo tako. Ekipa Dragana Stojkovića Piksija je krenula ofanzivnije na startu i svoje prilike su imali Filip Kostić i Nemanja Gudelj, ali su to Danci riješili bez problema.

Ipak u 15. minutu domaćin je imao korner, jedan od igrača Srbije je izbacio loptu na oko 20 metara i na nju je naletio Joakim Mele koji je zakucao u mrežu za vođstvo domaćina od 1:0. Dobru priliku u 22. minutu imao je Aleksandar Mitrović kada je dobio loptu od Kostića, ali je šutirao pred gola.

Danci su tokom utakmice pokazali da im je potrebno puno manje vremena da stvore šansu i tako je jedan šut Melea izblokirao Andrija Živković u 29. minutu. Napadali su domaći fudbaleri i zadavali ogromne probleme odbrani Srbije, da bi na isteku prvog poluvremena Kristijan Norgard pogodio stativu nakon šuta sa oko 20 metara.

pavlovic

Odmah na startu drugog poluvremena Mitrović je imao veliku šansu kada je izašao sam ispred Kaspera Šmajhela, no nije bio precizan i to je otišlo pored gola. Odmah zatim na drugoj strani Skov Olsen je došao u fenomenalnu priliku kada se odbila lopta do njega na pet metara i promašio je prazan gol.

Tada je uslijedio blickrig Danaca prvo je Pjer Emil Hojberg oduzeo loptu Kostiću i ubacio u šesnaesterac, gdje je loptu dobio Lindstrom i bez većih problema je u 53. minutu matirao Predraga Rajkovića za 2:0. Veoma brzo Eriksen je dobio loptu na ivici šesnaesterca, izgradio je sebi poziciju i uspio da poveća prednost domaćina na 3:0.

U nastavku prema očekivanju ritam utakmice je opao, a Nemanja Radonjić je dvaputa zaprijetio, no oba puta je lopta otišla pored gola. Zanimljivo jeda Luka Jović ušao na poluvremenu, ali je u 79. minutu izašao iz igre, vjerovatno zbog povrede.

Prvi šut u okvir gola Srbija je imala u 87. minutu kada je Tadić proigrao Kostića, ali je Šmajhela zaustavio taj šut sa oko deset metara. Do kraja nije bilo promjena i meč je završen rezultatom 3:0.