Danska sa dva gola slomila otpor Izraela (VIDEO)

Fudbaleri Danske pobijedili su u gostima reprezentaciju Izraela rezultatom 2:0 u prvoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Odmah na početku utakmice mogli su ekspresno do gola gostujući fudbaleri. U ogromnoj šansi našao se Daniel Vas koji je odlično šutirao, ail je lopta prošla malo pored desne stative. U 13. minuti igrač Barselone Matrin Brajtvejt bio je brži od odbrambenog igrača Izraela i prvi je stigao do lopte i u situaciji jedan na jedan lagano “bocnuo” loptu preko domaćeg golmana Ofira Marciana.

Najveću šansu u prvom dijelu za domaće imao je u 42. minuti Munas Dabur kada je pokušao iz poluvoleja da pogodi gol Danske, ali je bio neprecizan i lopta je otišla pored gola. Do kraja poluvremena nije bilo većih prijetnji po golmane obje ekipe i na pauzu otišlo se pri rezultatu 1:0.

U drugo poluvrijeme furiozno su ušli fudbaleri Izraela. Šutali su redom prema golu Danske Dabur i Eran Zahavi, ali dobro su se postavljali odbrambeni igrači Danske koji su fantastično blokirali ove udarce. U 55. minuti mogao je Zahavi iz slobodnog udarca da donese izjednačenje, ali je lopta pogodila samo živi zid.

Nakon ovog naleta Izraela došli su gosti do daha i preuzeli su loptu u svoj posjed. U 67. minuti nakon greške Hatema Elhameda, u šesnaestercu Izraela najbolje se snašao Jonas Vind koji je prekrasnim šutem uz desnu stativu uduplao prednost gostiju.

U 78. minuti sjajno centrirao je Vas, a Joakim Andersen nije uspio loptu glavom da sprovede u mrežu Izraela. Dvije minute kasnije pasivni su bili defanzivni igrači domaćih, a Brajtvejt je sjajnim udarcem pogodio okvir gola i rezultat je ostao nepromijenjen.

Ovom pobjedom Danska je dobro otvorila ovaj ciklus kvalifikacija i narednu utakmicu igraće protiv reprezentacije Moldavije na domaćem terenu, a Izrael će svoje prve bodove morati tražiti protiv Škotske.