Trener Posušja Denis Ćorić nakon remija protiv Igmana na svom terenu rekao je da kasno primljeni gol neće poremetiti ekipu.

Igman je do boda na “Mokrom Dolcu” stigao u posljednjim trenucima meča golom Emira Hodžurde.

Kad primiš gol u 92. minuti, onda je to i malo nesreće. Ostaje žal za bodovima, ali to je sastavni dio sporta. Igrali smo odlično prvo poluvrijeme, imali dobre šanse i poslije 1:0, te trebali otići na 2:0. Igman nije ništa napravio između svoja dva gola. Momcima nemam što zamjeriti, pokazali su želju, igrali su dobro, ali kad primite gol u zadnjoj sekundi, normalno da je svima malo krivo” – rekao je Denis Ćorić za “Dnevni list“, te dodao:

Apsolutno nas ovo neće poremetiti, idemo dalje. Više puta sam rekao da je liga stvarno zahtjevna. Igman apsolutno ne zaslužuje ovo mjesto gdje su sad. Oni su ekipa za prvi dio tabele, stvarno su dobri. Međutim dolazi polako i do zamora igrača, a svako svakoga može pobijediti. Dosta je bodova u igri. Imamo još dosta utakmica pred sobom“.

Do kraja je ostalo još osam kola, znači daje 24 boda u opticaju. Sljedeći vikend Posušje dočekuje GOŠK.

Slijedi nam GOŠK, idemo gostovati kod Vis Sim-Baua, pa nam dolazi Goražde, tako da imamo tri dosta teške utakmice. Dobro ćemo se odmoriti i analizirati sve ovo. Idemo dalje, imamo jasan i čist put. U sljedećem kolu smo domaćini Gabeljanima koji u proljećnom dijelu takođe igraju odlično. Trener Ivan Bubalo je preporodio ekipu i pokazuje svoj trenerski talenat. Bez obzira gdje se nalaze, oni su ekipa koja se trebala boriti za prvo mjesto, međutim ti rezultati u prvom dijelu su ih odveli u trku za opstanak. Oni su sigurno među tri, četiri najbolje ekipe ove lige” – kazao je trener Posušja.

Posušje je trenutno lider Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine sa šest bodova prednosti u odnosu na Goražde.