U Rusiji su CSKA i Lokomotiva odigrali derbi 9. kola za poene koji bi ih približili vodećem dvojcu. Gosti su odnijeli sva tri boda minimalnim rezultatom od 1:0.

U jednom od velikih derbija, CSKA je propustio priliku da nastavi potjeru za Zenitom i Spartakom. Dok je ekipa Lokomotive koju sa klupe predvodi Marko Nikolić odigrala čvrst meč i novim bodovima došla do šestog mjesta na tabeli, gledaoci nisu mogli uživati u pretjerano lijepom fudbalu u prvom poluvremenu. Jedna od rijetkih prilika dogodila se u 20. minutu kada je igrač domaćih Mario Fernandeš dobro centrirao loptu u šesnaesterac, pokušavajući pronaći nekoga od saigrača, ali je odbrana Lokomotive nadvisila napadače i izbila loptu.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, gol. Nakon što je primio dobar pas od Antona Mirančuka, Fedor Smolov je šutirao nisko po sredini gola i lopta je ušla pored golmana u mrežu. Do kraja se gostujuća ekipa povukla na svoju polovinu i čuvala rezultat, a ekipa Viktora Gončarenka nije imala ideja i snage da izjednači.

Ovom pobjedom se Lokomotiva prebacila na šesto mjesto i rasterećeniji dočekuju Himki, a CSKA ostaje na četvrtoj poziciji sa 16 bodova i u idućem kolu dočekuju ekipu Urala.