Dobra partija Tuzle sitija u porazu od Austrije

Fudbaleri Tuzla sitija poraženi su danas u prijateljskoj utakmice od Austrije iz Beča rezultatom 2:1.

Austrijanci su mnogo bolje otvorili utakmicu što je rezultiralo golovima u 4. i 22. minutu, kada su pogađali Benedikt Pihler i Manfred Fišer. Osim toga, austrijski tim je imao još nekoliko prilika da zatrese mrežu Tuzle, ali je na golu odličan bio Nevres Fejzić.

Tuzla se nije branila, igrala je hrabro a šanse je stvarala uglavnom preko Belmina Mešinovića i Sulejmana Krpića. Upravo je Krpić na startu drugog dijela u 49. minutu nakon kornera pogodio mrežu Austrije i vratio Tuzlake u meč.

Imala je Tuzla prilika za postizanje gola i u drugom dijelu, a najbliži tome bio je Krpić u 74. minutu, ali je golman Austrije zaustavio njegov pokušaj.

Utakmica je odigrana u sklopu priprema za početak naredne sezone na čijem otvaranju će Tuzlaci igrati na “Koševu” protiv ekipe Sarajeva.