Domaći stoprocentni, težak poraz Gačana

Drugoligaši grupe Istok odigrali su sedam utakmica, jedna utakmica nije odigrana između Jedinstva i Drine HE koja je zakazana za srijedu 12. oktobra.

Domaći su u ovome kolu bili više nego uspješni, svih sedam pobjeda pripalo je domaćim ekipama a postignuto je 32. golova. Najubjedljiviju pobjedu ostvarila je ekipa Budućnosti iz Pilice nad ekipom gatačke Mladosti od 7:2.

U Nevesinju Velež je porazio Romaniju 3:1. Interesantno je bilo u Srebrenici gdje je Proleter protiv Gubera poveo golom Nemanje Rakića u 21. minutu, ali su domaći uspjeli najprije izjednačiti u 70. minutu preko Jovana Lazarevića, a do potpunog preokreta došlo je deset minuta prije kraja utakmice kada je Aljo Smajlović riješio pitanje pobjednika – 2:1.

Mladost iz Rogatice je očekivano porazila fenjeraša Podrinje visokih 4:0, a u Čajniču domaća Stakorina porazila je Glasinac 1936 sa 2:1, pitanje pobjednika domaćin je riješio u finišu susreta, tačnije, u prvom minutu sudijske nadoknade kada je mrežu Sokočana zatresao Milivoje Mrdak.

Hercegovac je u Bileći više nego ubjedljiv bio, savladao je Ilićku 01 rezultatom 4:0. Ugljevički Rudar 1925, polako duže svoju formu, savladana je Vlasenica 3:2.

Rezultati 10. kola:

Velež – Romanija 3:1, Guber – Proleter 2:1, Mladost (R) – Podrinje 4:0, Stakorina – Glasinac 2:1, Jedinstvo – Drina HE (srijeda), Hercegovac – Ilićka 01 4:0, Rudar 1925 – Vlasenica 3:2, Budućnost – Mladost (G) 7:2.

Plasman:

Jedinstvo 19, Velež 19, Mladost (R) 18, Stakorina 18, Hercegovac 17, Glasinac 1936 17, Romanija 16, Budućnost 16, Proleter 14, Mladost (G) 13, Guber 13, Vlasenica 11, Drina HE 10, Rudar 1925 10, Ilićka 01 9, Podrinje 9.

U narednom 11. kolu sastaju se:

Mladost (G) – Velež, Vlasenica – Budućnost, Ilićka 01 – Rudar 1925, Drina HE – Hercegovac, Proleter – Mladost (R), Glasinac 1936 – Jedinstvo, Podrinje – Stakorina, Romanija – Guber.

Ugljevik

RUDAR 1925 – VLASENICA  3:2 (2:1)

Strijelci: Todorović u 13, Jović u 21, Davidović u 58. minutu (Rudar 1925), Petrović u 44, Zekić u 52. minutu (Vlasenica). Stadion: Gradski u Ugljeviku. Gledalaca: 50. Sudija: Goran Lakić (Brčko). Žuti kartoni: B. Cvijić, Davidović, Đurić (Rudar 1925), Krsmanović (Vlasenica).

RUDAR 1925: Đokić, Bumbić, Božić, Jović (od 87. minuta N. Cvijić), M. Mitrović (od 53. minuta Stevanović), B. Cvijić (od 90. D. Mitrović), Davidović, Marković, Stević  (od 53. minuta Tomić), Todorović, Arsenović.

VLASENICA: Čestić, Jurošević, Krsmanović (od 76. minuta Lazarević), Mitrović, Zekić, Petrović (od 82. minuta Todorović), Majstorović, Kovačević, Bogičević, Vidović, Tešić (od 64. minuta Vuković).

Pilica

BUDUĆNOST – MLADST (G)  7:2 (2:1)

Strijelci: Milovanović u 2, 73, Jovičić 23, 72, Krezović 58, 75, Jović u 78. minutu (Budućnost), Ćeranić u 37, Šarenac u 82. minutu (Mladost). Igralište: Budućnosti u Pilici. Gledalaca: 50. Sudija: Predrag Kićić (Bijeljina). Žuti kartoni: Slijepčević, Mrković (Budućnost).

BUDUĆNOST: S. Radić, Ivanović, Jovičić (od 89. minuta Žugić), Lukić, Pantić (od 79. minuta Kulić), Krezović, Lazarević, Jović (od 79. minuta Mihajlović), Milovanović (od 86. minuta Sekanić), Josipović (od 79. minuta Diaz), P. Radić.

MLADOST (G): Miljanić (od 79. minuta Matković), Mrković, Kandić, Slijepčević, Goranović, Nikolić (od 86. minuta Krstojević), Ćeranić, Pušara, Žarković, Šarenac, Tepavčević.