Druga liga FBiH – Centar: Krivaja i Bosna nemilosrdne prema svojim protivnicima (VIDEO)

Danas su se igrale četiri utakmice Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Centar, a ubjedljive pobjede ostvarile su ekipe Krivaje i Bosne.

Fudbaleri visočke Bosne su od samog početka utakmice postavili svoju igru, te u prvih 15 minuta uspjeli su stvoriti tri odlične šanse, ali bez pogotka. Pritisak domaćih fudbalera se isplatio u 40. miunuti utakmice kada je nakon sjajne akcije Zukića i Agića, Tarik Zukić matirao golmana za prednost Bosne.

U drugom poluvremenu fudbaleri Bosne su nastavili sa pritiskom, te nakon nesporazuma u odbrani gostiju u 49. minuti Harun Agić povećao je prednost Bosne na 2:0.

Prednost Bosne na 3:0 povećava Belmin Vila odličnim pogotkom glavom u 85. minuti, da bi konačan rezultat postavio Tarik Zukić četiri minuta kasnije za 4:0.

bosna visoko

Fudbaleri Krivaje su u Zavidovićima uvjerljivo savladali ekipu Rudara iz Breze. U prvom poluvremenu dobro su otvorili domaći golom Ćamila Smajlovića, da bi konačan rezultat prvog dijela postavio Muhamed Mehić u 40. minuti.

U drugo poluvrijeme furiozno su ušli domaći koji su nastavili sa poletnom igrom. Adim-Asim Sojkić i Haris Džafić su povećali na 4:0 i tako pola sata prije kraja meča već nagovijestili pobjednika. Gosti su postigli utješni pogodak u 63. minuti, a strijelac je bio Eldar Kaknjašević.

U finišu utakmice na scenu je stupio Mirsad Šijerkić koji je prvo u 74. povećao na 5:1, a onda u 81. minuti stavio “tačku na i” na ovom susretu.

Sve golove sa ovog susreta možete pogledati na sljedećem snimku:

Fudbaleri UNIS-a prekinuli su crnu seriju od tri utakmice bez pobjede, te su na domaćem terenu bili bolji od Batona minimalnim rezultatom 1:0.

Prvo poluvijeme pripalo je domaćim igračima koji su stvorili niz prilika, međutim lopta nije htjela u gol. Pred kraj koncentrisan bio je Ismar Čomaga koji je golom “skinuo kletvu” i donio radost na lice pristalicama UNIS-a.

U drugom dijelu vidjeli smo mnogo bolju igru gostiju koji su krenuli na “sve ili ništa”, a pravi heroj današnje utakmice bio je golman Ibro Hodžić koji je začarao svoj gol i uspio da sačuva mrežu netaknutom do kraja utakmice.

Svakako vrijedna pobjeda za UNIS u nastavku sezone.

unis 1

Fudbaleri Famosa su savladali goste iz Jelaha, ekipu Borca sa atraktivnih 3:2. Domaći su maestralno odigrali prvo poluvrijeme koje je završeno rezultatom 3:0.

U nastavku gosti su se razbudili i krenuli u povratak, međutim bilo je kasno i utakmice ja završena rezultatom 3:2.

Famos je tako došao do prve pobjede u novoj sezoni, dok su fudbaleri Borca iz Jelaha upisali drugi uzastopni poraz.