Danas su odigrane dvije utakmice petog kola Druge lige FBiH – Centar. Pobjede su upisali UNIS iz Vogošće i Borac iz Jelaha.

Borac je na svom terenu savladao Mošćanicu minimalnim rezultatom 1:0. Jedini gol za domaći tim postigao je Aleksa Vitonji u nadoknadi prvog poluvremena.

Borac je tako stigao do svoje druge pobjede, a pored toga imaju još i dva poraza, te jedan remi.

Unis, Druga liga FBiH – Centar: UNIS ostavio Rudar iz Breze zakovan za dno, bodovi ostali u Jelahu

U drugom meču, UNIS je u Vogošći bio ubjedljiv protiv posljednjeplasiranog Rudara iz Breze.

Prvo poluvrijeme UNIS je završio vođstvom 1:0, a nakon sjajne asistencije Nermina Jamaka, pogodio je Aner Mujic. Početkom drugog dijela, Radoš Đukić je pogodio fantastično iz slobodnog udarca i povećao na 2:0. Sav posao u Vogošći završio je Edis Husović u prvom kontaktu sa loptom nakon što je ušao u igru.