Danas su odigrane dvije utakmice Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Jug, a pobjede su ostvarili fudbaleri Čapljine i Kamešnice.

Danas smo u Čapljini gledali pravi derbi meč, kvalitetom blizu prvoligaškog fudbala. Na samom početku utakmice gosti su imali veliku šansu preko Ferenca koji se našao u oči u oči s domaćim golmanom koji je izvrsno odbranio njegov udarac, a kazna za promašaj stigla je u slijedećem napadu kad je Čapljina preko Macea došla do vođstva.

Poluvrijeme je završilo rezultatom 2:0 za domaće, a strijelac drugog gola bio je Ćorić.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra gostiju, koji su došli do gola preko pojačanja Hrvoja Solde i imali jako dobre minute u tom periodu, te mogli stići do poravnanja, međutim na kraju crveni karton dobio je Luka Zelenika.

Konačan rezultat postavio je mladi Žarko Kordić evrogolom za 3:1.

Čapljina, Druga liga FBiH grupa Jug: Čapljina savladala Brotnjo, Kamešnica odnijela pun plijen u Jablanici

Fudbaleri Kamešnice savladali su u gostima ekipu Turbine rezultatom 3:0. Na poluvremenu bilo je 1:0 za Kamešnicu, a strijelac bio je Stjepan Krezo.

U nastavku gosti su pogađali mrežu još dva puta, a precizni bili su Mirko Jozić i Josip Bagarić.

Ovom pobjedom Kamešnica je prekinula niz od dva poraza, dok su fudbaleri Turbine upisali svoj treći iz isto toliko mečeva.