rudar

Danas su odigrane tri utakmice Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Zapad. Pobjede su upisali ekipe Krajine, Rudara i Viteza.

Fudbalski klub Vitez je na domaćem terenu bio bolji od Novog Travnika rezultatom 4:0.

Strijelci za domaći tim bili su Samir Adilović, Nijaz Delić, Faik Selman, Admir Zukan.

FK Vitez je ovom pobjedom preuzeo vrh tabele sa tri pobjede iz četiri meča, dok je Novi Travnik upisao treći poraz u sezoni.

Rudar, Druga liga FBiH grupa Zapad: Rudar brojao do šest protiv Sloge, Vitez siguran protiv Novog Travnika

Rudar iz Han Bila je na domaćem terenu preslišao ekipu Sloge iz Bosanske Otoke rezultatom 6:3. Gosti su poveli u petoj minuti susreta, međutim do kraja poluvremena domaći nisu padali i otišlo se na odmor pri rezultatu 3:2.

U nastavku mnogo bolja igra fudbalera Rudara koji su na kraju slavili sa 6:3. Ovom pobjedom Rudar je došao do polovičnog učinka od dvije pobjede i dva poraza u novoj sezoni, dok je Sloga upisala drugi poraz, te ima četiri boda iz isto toliko mečeva.

U Cazinu Krajina je u jednoj veoma izjednačenoj utakmici pobijedila NK Vitez rezultatom 2:1.

Krajina je pobjedom došla do četvrte pozicije, a NK Vitez poslije ovog neuspjeha pao je na deveto mjesto.