Druga liga FBiH - Sjever: Bosna u Mionici srušila Dinamo, Prokosovići bolji od Lokomotive

Danas su odigrane četiri preostale utakmice Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever. Bosna iz Mionice je savladala Dinamo iz Donje Mahale sa 1:0, dok su istim rezultatom Prokosovići porazili lokomotivu iz Miričine.

Fudbaleri Bosne dočekali su danas u Mionici ekipu Dinama iz Donje Mahale i stigli do veoma važnog trijumfa minimalnim rezultatom 1:0.

Napadali su fudbaleri Bosne tokom cijelog susreta, od početka su krenuli ofanzivno, ali lopta jednostavno nije htjela u gol gostiju koji su se uglavnom fokusirali na odbranu svoga gola. U 27. minutu je Emir Prljaca imao priliku da domaću ekipu dovede u vođstvo, ali je s bijele tačke šutirao preko gola.

Veoma raspoložen je bio golman gostiju Bahor koji je u nekoliko navrata sjajno reagovao i sačuvao mrežu svoje ekipe. Ipak, u 89. minutu jedan napad Bosne je rezultirao pogotkom za veliko slavlje. Amir Turbić je ubacio loptu pred gol Dinama, a nespretno je reagovao Nikola Benković i poslao loptu u svoju mrežu za konačnih 1:0.

bosna mionica

Fudbaleri Prokosovića nastavili su sa dobrim igrama na domaćem terenu nakon što su danas savladali uvijek neugodnu ekipu Lokomotive iz Miričine i tako stigli do četvrte pobjede pred domaćim navijačima u sezoni.

Gol vrijedan tri boda postigao je Anel Junuzović koji ove sezone igra sjajno i predstavlja jednu od glavnih karika ekipe iz Prokosovića koja kako prvenstvo odmiče pruža sve kvalitetnije partije.

Fudbaleri Dizdaruše i Gornjeg Rahića odigrali su neriješeno 2:0 u utakmicu koju je obilježio prekid od 36 minuta i neke ružne stvari. Utakmica je završena rezultatom 2:2.

Svi rezultati jedanaestog kola Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever:

• Radnički – Mladost Malešići 2:0
  • Slaven – Svatovac 1:2
  • Prokosovići – Lokomotiva 1:0
  • Priluk – Mladost Kikači 2:0
  • Dizdaruša – Gornji Rahić 1:1
  • Bosna Mionica – Dinamo Donja Mahala 1:0
  • Bosna Kalesija – Seona 4:0
  • Odžak – Orahovica 3:0