Druga liga FBiH - Sjever: Lokomotiva u finišu srušila Slaven, Mladost u Malešićima savladala Odžak

Danas su u Drugoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever odigrane dvije utakmice. Lokomotiva je u Miričini savladala Slaven sa 2:0, dok je Mladost iz Malešića bila bolja od Odžaka minimalnim rezultatom 1:0.

Fudbaleri Lokomotive iz Miričine savladali su danas u okviru desetog kola Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever ekipu Slavena iz Živinica sa 2:0 i stigli do svoje četvrte pobjede u sezoni.

U Miričini su mreže mirovale sve do 85. minute iako su obje ekipe stvorile po nekoliko izglednih prilika. Tada je najprije Ognjen Cvjetković postigao veoma lijep gol za veliko slavlje fudbalera iz Miričine, a pobjedu je potvrdio Almir Kovačević u 88. minutu poslije asistencije kapitena Armela Berbića.

Nakon debakla od Radničkog u proteklom kolu, ova pobjeda ekipi Lokomotive mnogo će značiti na polju samopouzdanja jer, očigledno, i pored potopa u Lukavca, ekipa je sačuvala stabilnost i nastavila je borbu na drugoligaškom sjeveru.

miricina

U drugoj utakmici današnjeg dijela programa sastali su se Mladost iz Malešića i ekipa Odžaka. Bio je ovo susret ekipa iz donjeg dijela tabele, a trijumf je ostvarila Mladost pogotkom Alena Šake. Mladost je ovom pobjedom došla do desetog boda, dok je Odžak ostao na šest i nalazi se na pretposljednjem mjestu na tabeli.

U utakmici odigranoj juče, fudbaleri Radničkog iz Lukavca bili su bolji od Svatovca u gostima rezultatom 3:2.