Danas je u okviru sedmog kola Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever odigrano pet utakmica, a pobjede su upisale ekipe Seone i Svatovca.

Nakon što su u prošlom kolu savladali ekipu živiničkog Slavena, fudbaleri Seone su zabilježili i drugu vezanu pobjedu, a ovaj put u gostima su savladali ekipu Prokosovića.

Ekipa Seone je došla u Prokosoviće sa ulogom favorita, a to su znali da opravdaju i na terenu. Iako u prvih 45 minuta igre nije bilo golova, gostujući igrači su se u nastavku pobrinuli da iz Prokosovića odnesu kompletan plijen.

Golove vrijedne tri boda za goste su postigli Armin Žigić i Suad Mujić.

U narednom kolu Seona će biti domaćin ekipi Priluka koji se takođe nalazi u dobroj formi, dok će Prokosovići pred sobom imati jako težak zadatak s obzirom na to da će gostovati Dinamu u Donjoj Mahali.

seona, Druga liga FBiH – Sjever: Seona bolja od Prokosovića, Svatovac pobjedom najavio meč protiv Zrinjskog

Jako zanimljiv duel odigrali su danas u Poljicu ekipe Svatovca i Mladosti iz Kikača, a na kraju su trijumfovali domaći fudbaleri rezultatom 2:1.

Mladost je prva stigla do vođstva preko Muhibije Kavazovića, te su gosti na poluvremenu imali prednost od 1:0.

Ipak, u nastavku je Svatovac zaigrao dosta agilnije i ofanzivnije, a do preokreta i nova tri boda stigli su preko Almira Kukića i Divkovića.

S obzirom na to da su u prošlom kolu ubjedljivo poraženi od Gornjeg Rahića, ova pobjeda će Svatovcu mnogo značiti, naročito zbog toga jer ih u srijedu očekuje meč šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine protiv ekipe Zrinjskog.

Treba istaći i činjenicu o fer i korektnom odnosu Svatovca prema današnjim gostima iz Kikača kojima je nakon utakmice priređena i večera.

Fudbaleri Priluka nastavili su seriju dobrih rezultata u novoj sezoni. Nakon što su u prošlom kolu u gostima savladali ekipu Odžaka, danas su ostvarili trijumf protiv Orahovice rezultatom 2:1. Golove za domaću ekipu postigli su Benjamin Šišić i Eldar Kuljaninović. Pogodak za goste postigao je Eldin Musić.

Orahovicu je dan pred ovaj meč napustio jedan od najboljih igrača Anel Hasić koji je zbog odlaska u Njemačku raskinuo saradnju sa klubom.

Svi rezultati sedmog kola Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever:

• Lokomotiva – Mladost Malešići 1:0
  • Svatovac – Mladost Kikači 2:1
  • Radnički – Gornji Rahić 1:0
  • Slaven – Dinamo Donja Mahala 0:2
  • Prokosovići – Seona 1:2
  • Priluk – Orahovica 2:1
  • Dizdaruša – Odžak 2:0
  • Bosna Mionica – Bosna Kalesija 3:2