Druga liga FBiH – Sjever: Veliki preokret Dizdaruše i haos u Odžaku obilježili početak četvrtog kola

Danas su odigrane tri utakmice Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever, a pobjede su ostvatili fudbaleri Odžaka i Dizdaruše.

Sjajna utakmica viđena je u Malešićima. Domaća Mladost je sjajno otvorila utakmicu i povela sa 2:0. Strijelac oba gola bio je Alen Šako.

Nisu se predali gosti iz Brčkog koji su uspjeli da konsoliduju redove i zaigraju mnogo bolje u nastavku. To je rezultovalo velikim preokretom i pobjedom ekipe Dizdaruše rezultatom 4:2.

Tako su dobro odgovorili fudbaleri Dizdaruše poslije poraza u prošlom kolu, dok je Mladost iz Malešića upisala drugi uzastopni poraz.

dizdarusa

Vrelo bilo je u Odžaku u kojem su domaći fudbaleri savladali Slaven iz Živinica rezultatom 3:2.

Nakon prvog poluvrmena nije bilo golova. U nastavku su pala po dva gola na obje strane. Strijelci za goste bili su Selimović i Mahmutbegović.

Haos je viđen na kraju utakmice kada je glavni arbitar utakmice Gibić Armin iz Gradačca dosudio penal iz kojeg su fudbaleri Odžaka uspjeli postići gol i doći do prve pobjede u sezoni, a poraz je ostavio fudbalere Slavena na začelju tabele Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever.

Poslije utakmice iz Slavena su se javno žalili na suđenje te su smatrali da su oštećeni.

odzak

Bodove su podijelili u Kalesiji fudbaleri domaće Bosne i gosti iz Prokosovića.

Bio je ovo drugi uzastopni remi ekipe Prokosovića koji ih je postavio na šesto mjesto, dok su domaći iz Kalesije trenutno na devetom mjestu sa osvojena četiri boda iz isto toliko mečeva.