Fudaleri Vlasenice savladali su na domaćem terenu ekipu Drine HE iz Višegrada sa 6:2, dok je Velež u Nevesinju sa 3:0 bio bolji od Rudara iz Ugljevika u četvrtom kolu Druge lige Republike Srpske – grupa Istok.

Veoma težak poraz doživjeli su višegradski fudbaleri na gostovanju u Vlasenici, iako su golom Bojana Markovića poveli u šestom minutu sa 1:0. Brzo su domaći igrači izjednačnili i to pogotkom Nebojše Kovačevića u 15. minutu, da bi Milovan Kovačević preokrenuo na 2:1 u 33. minutu.

Samo napad kasnije Dragan Petrović je dao gol za 3:1, a onda je opet Nebojša Kovačević bio precizan za 4:1 u 44. minutu. Milovan Kovačević je postigao još dva gola na samom kraju utakmice u 81. i 84. minutu za 6:1, a posljednji gol na meču djelo je Dalibora Damjanovića za 6:2.

Istok, Druga liga Republike Srpske – grupa Istok: Vlasenica lako pregazila preko Drine, Velež i Romanija ubjedljivi

Paljanska Romanija je sa 3:1 bila bolja na domaćem terenu od Mladosti iz Gacka, a prvi gol je dao Marko Blagojević u desetom minutu. Marko Maljukan je zatim povećao na 2:0 u 53. minutu, da bi Boško Pušara smanjio na 2:1 u 60. minutu. Pobjedu domaćem timu od 3:1 donio je Jovan Parađina golom u 85. minutu.

Nevesinjski Velež je sa 3:0 savladao kući Rudar iz Ugljevika, a golove su postigli Dušan Šarenac u desetom minutu, Sergej Prodanović u 61. minutu i Srđan Drašković u 67. minutu.

Svi rezultati:

Nedjelja:

• Jedinstvo Brodac – Ilićka 01 1:0 (Vučić 60′)
  • Guber – Proleter 3:1 (Kuljanin 47′, 49′, Smajilović 90′ – Omerbegić 54′)
  • Milići – Stakorina 2:1 (Đurić 56′, Sušić 61′ – Mrdak 17′)
  • Velež – Rudar 3:0 (Šarenac 10′, Prodanović 61′, Drašković 67′)
  • Vlasenica – Drina HE 6:2 (N. Kovačević 15′, 44′, M. Kovačević 33′, 81′,84′, Petrović 33′ – Marković 6′, Damjanović 85′)
  • Romanija – Mladost 3:1 (Blagojević 10′, Maljukan 53′, Parađina 85′ – Pušara 60′)

Subota:

• Sloga Gornje Crnjelovo – Mladost 16:0 (D. Lazić 3′, 45′, Maksimović 7′, Jolović 9′, O. Maksimović 9′, 36′, 45′,  Mazić 13′,  M. Lazić 16′, 18′, 30′, 32′, 38′, Matović 28′, Odzaklić 37′, Pavić 45+1′)
  • Famos – Glasinac 4:0 (Blažić 16′, Kokot 79′, Vidaković 88′, Minić 90′)