Fudbaleri Slobode iz Mrkonjić Grada savladali su na gostovanju ekipu Jedinstva Žeravice sa 3:0, dok su Dubrave poražene sa 2:0 od Sloge u Trnu u sedmom kolu Druge lige Republike Srpske – grupa Zapad.

Igrači Slobode bar na kratku su zauzeli prvo mjesto na tabeli pobjedom nad Jedinstvom od 3:0. Siniša Radoja je postigao prvi gol u 55. minutu, a onda je Srđan Mrzić dao dva gola u 81. i 83. minutu za konačnu pobjedu od 3:0.

Veoma zanimljiv duel odigrali su igrači BSK-a i Poleta, gdje je gost slavio sa 1:0 golom Srećka Grozdanića u 12. minutu, ali glavno obilježje meča bila su čak tri crvena kartona. Prvi je dobio Stefan Šervel u 76. minutu, onda je u 90. minutu došlo do sukoba između igrača te je sudija pokazao put napolje Vladanu Gračaninu i Vladimiru Tešanoviću

Ekipe Borca iz Šamca i Brda iz Hambarina remizirale su 1:1, a poveli su gosti preko Bobana Živanića u 17. minutu, a izjednačio je Joco Stokić u 30. minutu.

FK Sloga je u Trnu golovima Dušana Galića u 13. minutu i Dorijana Kuruzovića u 52. minutu savladala Dubrave.

Sloboda, Druga liga RS – grupa Zapad: Sloboda preuzela čelnu poziciju, tri crvena kartona na duelu BSK-a i Poleta

Igrači Proletera iz Teslića trijumfovali su sa 2:1 protiv Željezničara iz Doboja. Stefan Savić doveo je domaćina u vođstvo u osmom minutu, Vladimir Marković je povećao na 2:0 u 22. minutu, a konačnih 2:1 postavio je Milan Gostić u 50. minutu.

Najviše golova viđeno je u okršaju Progresa i Sloge iz Srbca, gdje je domaćin slavio sa 4:2. Predrag Pralica je doveo goste u vođstvo u 45. minutu, da bi Dragan Verić sa dva gola u 49. i 63. minutu preokrenuo na 2:1. Miljan Budić je u 87. dao gol za 3:1, a onda je Petko Budić u 90. minutu povećao na 4:1, a konačnih 4:2 postavio je Vedran Nježić u 90. minutu.

Svi rezultati:

• BSK – Polet 0:1 (Grozdanić 12′)
  • Sloga – Dubrave 2:0 (Galić 13′, Kuruzović 52′)
  • Jedinstvo – Sloboda 0:3 (Radoja 55′, Mrzić 81′, 83′)
  • Proleter – Žejezničar 2:1 (Savić 8′, Marković 22′ – Gostić 50′)
  • Borac – Brdo 1:1 (Stokić 30′ – Živanić 17′)
  • Progres – Sloga 4:2 (Verić 49′, 63′, M. Budić 87′, P.Budić 90′ – Pralica 45′, Nježić 90′)