Danas je odigrano pet utakmica 15. kola Druge lige Republike Srpske grupa Istok. Najzanimljivije je bilo u Dvorovima gdje je Proleter savladao Jedinstvo iz Broca sa 4:3. Ekipa Ilićke je u Brčkom nanijela poraz Drini HE sa 4:2.

Fudbaleri Proletera savladali su danas ekipu Jedinstva iz Broca sa 4:3 u jednom veoma uzbudljivom meču. Gosti iz Broca su poveli u šestom minutu golom Vladimira Šikuljka, da bi prednost uvećao Srđan Kalajdžić u posljednjim momentima prvog dijela igre.

U nastavku je viđen veliki preokret. Danijel Ružičić je nakon sedam minuta igre smanjio na 2:1, da bi isti igrač tri minuta kasnije donio izjednačenje Proleteru.

Aleksandar Maksimović je u 73. minutu kreirao potpuni preokret domaćih, a Jovan Lakić je u 84. povećao na 4:2. Nadu gostima vratio je Simo Lukić dva minuta prije kraja, ali to je bilo sve.

Proleter je jesenji dio sezone završio na osmom mjestu sa 20 bodova, dok je Jedinstvo 12. sa 16.

ilićka, Druga liga RS – Istok: Proleteru pripala ludnica u Dvorovima, fenjeraš Ilićka srušio Drinu HE

Fenjeraš Ilićka dočekala je ekipu Drine HE u utakmici u kome su gosti važili za velikog favorita. Ipak, već u drugom minutu Nemanja Todorović doveo je Ilićku u prednost, da bi u 14. Slobodan Zimonjić povećao na 2:0 golom sa bijele tačke.

Već u 22. minutu na semaforu je stajalo 3:0 kada je gol postigao Boris Tomić, a sigurno je da se ovakvom rezultatu nisu mogle nadati ni najvatrenije pristalice ekipe iz Brčkog.

Krenula je Drina HE tada ofanzivnije, a u 31. minutu prednost Ilićke je smanjena kada se u strijelce upisao Nebojša Sekulić te postavio rezultat prvog poluvremena.

Krenula je Drina HE ofanzivno i u nastavku, a gol je došao nakon samo pet minuta igre, a strijelac je bio Mirko Stanojčić. Pleli su gosti mrežu oko gola domaćih, ali je u 78. minutu dosuđen još još jedan jedanaesterac sa Ilićku koji je realizovao Dušan Arsenić za konačnih 4:2.

Fudbaleri Veleža iz Nevesinja deklasirali su ekipu Milića sa 8:0. Rajko Ćeranić je bio strijelac tri gola, a po dva puta su mrežu tresli Dušan Šarenac i Goran Prodanović. Jedan gol postigao je Miljan Petković.

Mladost je u Gacku bila takođe veoma ubjedljiva protiv ekipe Glasinca koju su počastili sa šest golova u mreži. Boško Pušara je čak četiri puta tresao mrežu gostiju sa Sokoca, a po jedan gol su dali Sreten Nikolić i Dragan Goranović.

Famos iz Vojkovića je bio siguran protiv rogatičke Mladosti sa 4:0. Danel Blažić je bio dvostruki strijelac, a po jedan gol su dali Vladan Minić i Borislav Otović.