U okviru 13. kola Druge lige Republike Srpske – Istok su danas odigrane samo dvije utakmice od pet zakazanih zbog vremenskih nepogoda, a u onim koje su se igrale Romanija je bila bolja od Mladosti iz Rogatice dok je Vlasenica kod kuće trijumfalala nad nevesinjskim Veležom.

Romanija je tek u drugom poluvremenu razbila otpor pretposljednje ekipe Druge lige Republike Srpske – Istok Mladosti iz Rogatice rezultatom 3:0.

Golgeterski niz ekipe sa Pala se otvorio tek u 70. minuti kada je prvi gol postigao Marko Blagojević. Nakon toga pogoci su se nanizali u nekoliko minuta i to prvo golom Bogdana Simanića u 71. minutu dok je konačan rezultat postavio Marko Maljukan četiri minute kasnije. Pobjedom nad gostima je Romanija nastavila odličnu formu na domaćem terenu.

Vlasenica, Druga liga RS – Istok: Vlasenica i Romanija došli do sva tri boda nakon golova u drugom poluvremenu

U drugom meču koji je danas odigran i koji nije otkazan, Vlasenica je kući pobijedila nevesinjski Velež. Strijelci na tome meču su bili Slađan Stupar u 50. minuti i Milovan Kovačević koji je u 65. minutu postavio konačan rezultat meča od 2:0.

Domaći su pobjedom izašli iz negativnog niza od četiri utakmice u kojima nisu znali za pobjedu dok Velež nastavlja bilježiti loše rezultate u nekoliko posljednjih kola.

Preostala tri meča koja su bila na rasporedu su otkazana zbog vremenskih nepogoda koje su zadesile mnoga mjesta u našoj državi za ovaj vikend, a ti dueli će biti odigrani u narednom periodu.

Rezultati nakon odigranih utakmica nekompletnog 13. kola Druge lige Republike Srpske – Istok: