Danas su u okviru jedanaestog kola Druge lige Republike Srpske grupa Zapad odigrane dvije preostale utakmice. Laktaši su u gostima savladali ekipu Brda iz Hambarina sa 1:0, dok u meču između Gorice i Poleta nije bilo golova.

Laktaši su otputovali u Hambarine sa namjerom da pobjedom preuzmu čelo tabele nakon što je Sloboda juče odigrala neriješeno protiv Progresa, ali su morali dobro da se pomuče protiv borbenih domaćina.

U prvom poluvremenu gosti iz Laktaša imali su veliki broj prilika, a u prvoj se našao Mihajlo Amidžić u 15. minutu, da bi potom tri puta zaprijetio i najbolji strijelac ekipe Goran Zelenika.

Brdo je bilo blizu izjednačenja u 50. minutu, ali je odlično reagovao Đorđe Vuković. Do kraja nije bilo previše uzbuđenja pa su laktaši minimalnom pobjedom zasjeli na čelo tabele i sada imaju dva boda više u odnosu na drugoplasiranu Slobodu.

laktaši, Druga liga RS – Zapad: Laktaši pobjedom nad Brdom preuzeli čelo tabele, bez golova u meču Gorice i Poleta

Fudbaleri Gorice imali su danas dobru priliku da se pobjedom protiv Poleta presele u sami vrh tabele među prva četiri tima, ali do toga ipak nije došlo. Na ovom meču nije bilo pogodaka pa se Gorica sada nalazi na petom mjestu sa 17 bodova, dok je Polet deveti sa bodom manje.