Danas su odigrane četiri utakmice Druge lige Republike Srpske grupa Zapad, a najzanimljivije je bilo u Kneževu gdje su Progres i BSK odigrali neriješeno 2:2, i u Šamcu gdje je Borac sa 2:0 savladao Slogu iz Trna.

Fudbaleri Progresa dočekali su u Kneževu banjalučki BSK i mnogi su očekivali sigurnu pobjedu domaće ekipe budući na sve utakmice koje su igrali ove sezone na svom stadionu gdje su gotovo svima bili nerješiva enigma.

Gosti iz Banjaluke se ipak nisu unaprijed predavali, a tako su i ušli u meč i stigli do prednosti u osmom minutu kada je pogodio Miloš Jovanić. Domaćinima je u 29. minutu dosuđen kazneni udarac a siguran sa bijele tačke je bio Miljan Budić te je rezultat prvog dijela igre glasio 1:1.

Nastavili su igrači BSK-a sa ofanzivnom igrom i u nastavku, a trud se isplatio u 53. minutu kada je Nikolaj Mitrović vratio vođstvo. Ipak, bod domaćinima osigurao je Petko Budić golom u 66. minutu susreta.

Progres je jesenji dio sezone završio na osmoj poziciji sa 20 bodova, dok je BSK 14. sa 9.

bsk, Druga liga RS – Zapad: Veliki bod za BSK u Kneževu, Maksimović za dva minuta u Šamcu srušio Slogu Trn

Fudbaleri Borca iz Šamca nastavili su da nižu dobre rezultate nakon očajnog starta sezone. Danas su upisali i treću vezanu pobjedu nakon što su u Šamcu bili bolji od Sloge iz Trna sa 2:0.

Borac je oba pogotka postigao u prvom poluvremenu, a zanimljivo da je Perica Maksimović oba puta pogađao mrežu gostiju iz Trna. Prvi put to je učinio u 33. minutu, a samo dva minuta kasnije postavio je, ispostaviće se, konačnih 2:0.

Borac je prvi dio sezone završio na desetoj poziciji sa 19 bodova, dok je Sloga iz Trna trećeplasirana sa 27.

Fudbaleri Laktaša savladali su danas bez većih problema Dubrave sa 2:0 čime su jesenji dio prvenstva okončali na prvoj poziciji sa skorom od 14 pobjeda i samo jednim remijem.

Poveli su Laktaši u osmom minutu utakmice kada je po lijevoj strani prošao Dragan Arežina, centrirao, a Nikola Babić ispratio dodavanje za 1:0 što je bio rezultat prvog poluvremena iako je domaća ekipa imala još nekoliko dobrih prilika.

Konačnih 2:0 postavio je Stefan Milojević nakon lijepe akcije sa babićem u 61. minutu kada je već bilo jasno da će bodovi očekivano ostati u Laktašima.

Sloga iz Srpca je na domaćem terenu bila bolja od Čelinca sa 2:1. Golove za domaćine postigli su Vedran Nježić u devetom i Andrej Cvijetić u 23. minutu, dok je poraz Čelinca ublažio Siniša Tomić u 77. minutu.