Druga liga RS - Zapad: Željezničar Doboj napravio iznenađenje protiv Slobode, Proleter petardom ispratio kući Ukrinu

Kompletirano je posljednje kolo jesenjeg dijela Druge lige Republike Srpske – Zapad u kom je “fenjeraš” Željezničar Doboj napravio iznenađenje na svom stadionu i savladao velikog favorita Slobodu iz Mrkonjić Grada.

Željezničar Doboj je na svom stadionu “15. april” napravio veliki uspjeh savladavši Slobodu iz Mrkonjić Grada koja pretenduje na viši rang fudbala. Domaći su tako jednom lijepom notom spustili zavjesu na jesenji dio šampionata, uprkos tome što su posljednja ekipa na tabeli.

Poveli su prvo domaći golom Zorana Bešlagića u 10. minutu, da bi gosti došli do poravnanja došli tek u 42. minutu i to autogolom Igora Mitrovića. To nije bilo sve u prvom dijelu jer je za “Želju” na 2:1 povisio Igor Cvijanović u 46. minutu nadoknade, a sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

sloboda mrkonjic grad

Povisili su domaći na 3:1 već u 49. minutu drugog poluvremena, a strijelac je opet bio Bešlagić. Finalni rezultat od 3:2 je postavio igrač Slobode Srđan Mrzić u 52. minutu susreta čime su oni upisali drugi poraz u nizu i jako razočaravajuće završili polusezonu.

Ovo su veoma loše vijesti za gostujuću ekipu jer im glavni rival za promociju u Prvu ligu Republiku Srpske, tim Laktaša, sada bježi osam bodova.

Isto tako jedna tužna informacija za tim Slobode koji je do poraza protiv Laktaša bio neporažen i koji je pokazivao jedan lijep fudbal na drugoligaškom Zapadu, je ta da su prema zapisniku Fudbalskog saveza Republike Srpske na meč u Doboj otputovala samo 13-orica fudbalera.

proleter teslic

Proleter iz Teslića je na svom terenu sa petardom golova ispratio gostujuću Ukrinu iz Čečava kući. Domaći su tako upisali prva tri boda nakon četiri meča u kojima nisu znali za pobjedu.

Precizni za Proleter su bili Nikola Knežević u osmoj minuti, Nikola Kopanja sa dva gola u 26. i 65. minutu i strijelac het-trika Vladimir Marković u 60., 64. i 89. minutu.

Gorica je isto tako bila ubjedljiva na svom stadionu u Šipovu. Oni su svoje rivale Jedinstvo iz Žeravice savladali sa 3:0, a strijelci za Šipovljane su bili Stanko Malinović u 5. minutu, Toni Lacić u 16. minutu i Branko Peno koji je u 45. minutu prvog poluvremena postavio konačan rezultat.

Najneefikasniji susret je bio onaj u Hambarinama između domaćeg Brda i Poleta, a domaći su golom u 89. minutu došli do sva tri boda. Precizan je bio Nemanja Vujatović koji je samo dvije minute kasnije dobio drugi žuti karton čime je poslan na nešto raniji odmor.

Kompletni rezulati četiri utakmice posljednjeg kola jesenjeg dijela Druge lige Republike Srpske – Zapad:

• Željezničar Doboj 3:2 Sloboda Mrkonjić Grad
  • Proleter Teslić 5:0 Ukrina
  • Gorica Šipovo 3:0 Jedinstvo Žeravica
  • Brdo 1:0 Polet Brod

Kompletna tabela nakon odigravanja posljednje četiri utakmice 15. kola Druge lige Republike Srpske – Zapad: