Trener Veleža Feđa Dudić rekao je nakon poraza od Tuzla sitija od 2:1 da svojim igračima sem prvih sedam minuta nema šta zamjeriti.

On je istakao da su loše odigrali tih prvih sedam minutu, što je protivnik kaznio i praktično tada osigurao tri boda.

Ni po čemu danas nismo zaslužili da izgubimo, međutim imamo sedam minuta uvodnih u utakmicu gdje smo imali početničke greške. Nažalost mi smo takva ekipa gdje svaku grešku naš protivnik kaznu i faktički Tuzla siti za tih sedam minuta što je napravila uspjela je da osvoji tri boda” – izjavio je Dudić i dodao:

Ostatak meča smo mi kontrolisali, bili bolji protivnik na terenu, smanjili na vrijeme, pogotovu tih petnaestak minuta drugog poluvremena gdje smo imali dvije, tri jako dobre situacije, jednu čak jedan na jedan i normalno kad ne postigneš gol ne možeš se nadati ničemu drugom. Čestitam protivniku na pobjedi, iako oslabljeni bez pet igrača, sem prvih sedam minuta momcima nema šta zamjeriti, ostalo su se borili, htjeli i željeli“.

Zatim se osvrnuo na povrijeđene igrače i kazao da Brandaa polako vraćaju u ritam.

Naredni meč nam je u Posušju, Đani Salčin ima stomačni virus i nije mogao da nastavi, Dženan Zajmović je povrijedio ložu na poluvremenu smo ga promijenili, Nemanja Anđušić će se nadam se uskoro vratiti, Brandao malo smo ga iskoristili da ga vratimo u ritam igranja” – rekao je Dudić.

Velež nakon 11 odigranih utakmica ima 12 osvojenih bodova.