Radnik je u derbiju začelja 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedio Olimpik u Bijeljini rezultatom 1:0.

Početak utakmice u Bijeljini donio je igru na sredini terena i oprezan početak, s obzirom na veliki ulog u utkamici. Prvu priliku imao je Olimpik kada je Ivan Ćurjurić šutirao, a Luka Bilobrk odbranio. Pet minuta kasnije zaprijetili su domaći preko Nedima Mekića, ali nije bilo veće opasnosti po gol “Vukova“.

U 21. minuti gosti su ostali sa igračem manje jer je Marko Perišić dobio direktan crveni karton, što je uveliko odredilo dalji tok susreta. Terensku nadmoć Radnik je mogao iskoristiti u 28. minuti kada je Adnan Hadžić odlično odbranio udarac Milana Vušurovića. Isti scenario je bio i pet minuta kasnije, pošto je Hadžić zaustavio veliku priliku Jovana Motike.

Ipak, u 35. minuti Radnik je iskoristio igrača više i stigao do predosti, a klub iz Bijeljine je poveo preko iskusnog Velibora Đurića koji je zatresao mrežu Olimpika i donio “Majstorima iz Semberije” vođstvo na poluvremenu.

Radnik, Đurić produžio nadu Radnika za opstanak, Olimpik napuštao teren u Bijeljini

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Vušurović je imao dobru priliku da udvostruči prednost, ali se ispriječio Hadžić. Veliki pritisak Radnik je izvršio početkom drugog dijela, pa je samo golman Olimpika bio zaslužan zašto tada na semaforu nije pisalo 2:0.

Imao je Radnik dosta šansi do kraja da završi sav posao i osigura pobjedu, međutim nisu domaći koristili prilike. Najbolju je imao Jelić u 822 minuti, ali se proslavio Hadžić.

U finišu se desio presedan. Nezadovoljni odlukom sudije da pokaže žuti karton zbog simularanja, igrači Olimpika su u znak protesta napustili teren. Uprkos žalbama, utakmica je završena pobjedom Radnika 1:0 i produžetkom nade za opstankom Bijeljinaca.

Radnik u sljedećem kolu igra protiv Sarajeva, dok Olimpik gostuje Krupi.