Englezi
REUTERS/Carl Recine

Engleska i Danska večeras od 21:00h igraju polufinale Evropskog prvenstva na “Vembliju“.

Engleska je na putu do polufinala kroz nokaut fazu izbacila Njemačku i Ukrajinu, dok je Danska eliminisala Vels i Češku.

Pobjednik će u finalu Evropskog prvenstva igrati protiv Italije, koja je sinoć nakon jedanaesteraca savladala Španiju.

UŽIVO

120′ Kraj meča.

115′ Brajtvajt je sa distance pokušao probiti blok Engleske, ali je Pikford bio na visini zadatka.

106′ Počeo je drugi produžetak.

105′ Završen je prvi produžetak.

104′ GOOOOL! Pročitao je stranu u koju će šutirao Kejn i odbranio Šmajhel, ali je napadač Totenhema bio prvi na odbijenoj lopti i poslao je u mrežu.

102′ Penal za Englesku. Pao je Sterling u kaznenom prostoru, a Dani Makijele pokazao na bijelu tačku.

98′ Griliš je snažno šutirao po sredini gola, no uspio je Šmajhel odbiti tu loptu u polje, a u nastavku je Sterling neprecizno poslao loptu preko gola.

94′ Kejn je našao prostor za udarac nakon dodavanja Vokera, ali još jednom sjajni Šmajhel se ispriječio.

91′ Počeo je prvi produžetak.

90′ Kraj meča. Igraće se produžeci.

90+5′ Ponovo je Megvajer skočio najviše u šesnaestercu, ali je opet Šmajhel dobro reagovao.

90+3′ Filips je završio akciju Engleske, ali nije uspio pogoditi okvir gola.

90′ Šest minuta sudijske nadoknade.

87′ Uspjela je Danska izvršiti pritisak na posljednju liniju Engleske, pa je Poulsen izborio korner za svoju  ekipu.

80′ Filips je sa velike udaljenosti pokušao iznenaditi Šmajhela, ali je lopta otišla malo pored gola.

74′ Pao je Kejn u kaznenom prostoru, a nakon intervencije VAR-a glavni arbitar je pokazao na prekršaj u napadu.

73′ Maunt je centrirao sa desne strane, a lopta je imala nezgodnu putanju pa je Šmajhel morao poslati u korner.

72′ Daniel Vas je zaradio žuti karton jer je prekinuo kontranapad Engleske.

64′ Dugo je trajao napad Engleske koji je na kraju završio udarcem Maunta, ali nije to bio težak zadatak za Šmajhela.

60′ Šou je uputio loptu u peterac Danske, a ona je prošla kroz “šumu nogu” i na kraju završila u korneru.

59′ Okrenuo se Dolberg na ivici kaznenog prostora i šutirao, no nije imao problema sa tim Pikford.

55′ Ponovo je Maunt iz prekida gađao Megvajera, ovaj put je štoper Mančester junajteda puno bolje skočio, a Šmajhel sjajnom paradom spasio svoj gol.

52′ Proslavio se Pikford nakon što je Dolberg šutirao malo izvan kaznenog prostora.

49′ Mejson Maunt je ubacio iz prekida, međutim Hari Megvajer je napravio prekršaj u napadu i zaradio žuti karton.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena.

44′ Voker je centaršutom pokušao pogoditi Kejna, ali je lopta otišla skroz na drugu stativu.

39′ GOOOOOL! Engleska dolazi do izjednačenja. Sjajnu loptu je poslao Kejn prema Bukajo Saki, a ovaj tražio u petercu Sterlinga, međutim Kjer je poslao loptu u svoju mrežu ispred njega.

38′ Veliku šansu nije iskoristila Engleska u ovom trenutku. Kejn je poslao loptu na peterac gdje je Sterling imao čistu poziciju, ali je pogodio Šmajhela.

37′ Brz kontranapad su odigrali Danci, međutim nije dobar centaršut uputio Pjer-Emil Hojbjerg.

36′ Iz slične pozicije na drugoj strani Sterling je pogodio u glavu nekog od igrača Danske u živom zidu.

30′ GOOOOOOL! Kakva golčina Damsgarda! Perfektno je izveo slobodni udarac Damsgard, a Pikford je paradom samo uljepšao pogodak.

25′ Dugo je trajao napad Danske, Mikel Damsgard se namjestio na desnu nogu i gađao suprotni ugao, no nije to bilo blizu okvira gola

22′ Dobar tempo je na početku utakmice, iako se u posljednjih pet minuta igra uglavnom na sredini terena.

15′ Dvije greške u manje od minut napravili su Englezi, ali je Martin Brajtvajt loše završio akciju. Ipak, neko od igrača domaćih je dirao loptu pa su gosti dobili korner.

15′ Neprecizan je bio Kejn kada je sa distance pokušao iznenaditi Šmajhela. Daleko je to otišlo od gola, pa je golman Danske ponovo vratio loptu u igru.

13′ Još jednom su zaprijetili Englezi. Sterling je ušao u sredinu i šutirao, ali nije to najbolje uradio, pa Šmajhel nije imao težak zadatak.

10′ Odlično je reagovao Kajl Voker kao posljednji igrač odbrane i stigao zaustaviti Kaspera Dolberga koji bi izašao sam ispred Džordana Pikforda.

8′ Sterling je prošao po desnoj strani i centrirao, međutim Simon Kjer je intervenisao i izbacio loptu.

6′ Pokušao je Hari Kejn pronaći Rahima Sterlinga na drugoj stativi, međutim prejaka je to lopta bila za igrača Mančester sitija.

3′ Kasper Šmajhel je prvu akciju Engleske prekinuo tako što je istrčao na centaršut koji je uputio Luk Šo i uhvatio loptu.

1′ Počeo je drugi polufinalni meč Evropskog prvenstva.

SASTAVI

Engleska: Pikford – Šo, Mevajer, Stouns, Volker – Rajs, Filips, Sterling, Maunt, Saka – Kejn.

Danska: Šmajhel – Vestergard, Kjer, Kristijansen – Mele, Dilejni, Hojbjerg, Striger-Larson – Damsgard, Dolberg, Brajtvajt.