Engleska - Italija 1:1 (KRAJ)

Večeras od 21:00h na “Vembliju” se igra finale Evropskog prvenstva između Engleske i Italije.

Engleska je na putu do finala u prethodnom koraku savladala Dansku nakon produžetaka, dok je Italija u polufinalu slavila protiv Španije poslije jedanaesteraca.

Finale Evropskog prvenstva će suditi holandski sudija Bjorn Kuipers.

PENALI

Engleska: Kejn, Megvajer, Rašford, Sančo, Saka,.

Italija: Berardi, Beloti, Bonući, Bernardeski, Žoržinjo,

UŽIVO

120′ Kraj utakmice. Penali će odlučiti pobjednika.

116′ Tražili su Italijani jedanaesterac u ovoj situaciji signalizirajući igranje rukom u šesnaestercu Italije, ali je Kuipers još jednom odmahnuo rukom.

107′ Bernardeski je izveo slobodan udarac sa velike udaljenosti i šutirao, međutim u drugom pokušaju je uspio Pikford uhvatiti loptu.

106′ Počeo je prvi produžetak.

105′ Završen je prvi produžetak.

103′ Imao je Andrea Beloti priliku nakon što je Emerson prošao po lijevoj strani i ubacio loptu, međutim nije napadač Torina uspio postići pogodak.

96′ Prva konkretna akcija u produžecima. Sterling je ušao u kazneni prostor, ali nije uspio uposliti nekog od saigrača u šesnaestercu.

91′ Počeo je prvi produžetak.

90′ Kraj. Osvajača Evropskog prvenstva će odlučivati produžeci.

90′ Šest minuta nadoknade regularnog toka utakmice.

87′ Uletio je jedan navijač na teren, pa će utakmica na kratko biti prekinuta.

82′ Maunt je ušao u kazneni prostor Italije nakon dugo vremena, ali se lopta odbila od Bukajo Sake do igrača Azura.

73′ Opasno je bilo nakon duge lopte Kjelinija, ali Berardi nije uspio loptu poslati u mrežu.

71′ Nastavila je Italija sa napadima i nakon postignutog gola. Definitivno momenat koji pripada Italiji.

67′ GOOOOOOL! Italija dolazi do izjednačenja. Velika gužva je bila nakon kornera, Verati je pogodio stativu glavom, a Bonući iskoristio gužvu i poslao loptu u mrežu.

62′ Spasio je Pikford Englesku u ovom trenutku. Kjeza je napravio sebi prostor i šutirao po zemlji sa 15-ak metara, no sjajno je reagovao golman domaćih.

56′ Šo je centrirao, a Megvajer glavom loptu poslao daleko preko gola.

55′ Ništa na današnjoj utakmici nije napravio Imobile, pa je sada umjesto njega u igru ušao Domeniko Berardi.

51′ Insinje je imao dobru poziciju iz slobodnog udarca, gađao je bliži ugao Pikforda, međutim nije bio dovoljno precizan.

48′ Ušao je Sterling u kazneni prostor i pao, ali je Kuipers samo odmahnuo rukom.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena.

45+4′ Leonardo Bonući je probao svoj udarac sa velike udaljenosti, ali to bilo daleko od okvira gola.

45+2′ Konačno je Italija uspjela da uputi udarac prema golu Džordana Pikforda. Prvo je Džon Stouns blokirao Imobilea, a potom je Marko Verati šutirao pravo u golmana Evertona.

45′ Četiri minute nadoknade prvog poluvremena.

42′ Traju napadi Italije, međutim Engleska čvrsto stoji na svojih 30 metara i ne dozvoljava “Azurima” da naprave šansu.

35′ Ponovo je Kjeza sve sam napravio u napadu Italije. Nakon nekoliko duela šutirao je slabijom lijevom nogom sa distance, a lopta je prošla za malo pored gola.

33′ Dugo je trajao napad Italije, ali je lopta Žoržinja prema Emersonu bila prejaka, te tako završila u gol-autu.

25′ Lorenco Insinje je pokrenuo kontranapad Italije, ali nije uspio uposliti Ćiru Imobilea, pa je odbrana Engleske uspjela da interveniše.

15′ Mejson Maunt je centrirao oštru loptu u peterac, međutim Donaruma je bio oprezan i uhvatio loptu.

12′ Još jednom je Tripije uputio centaršut sa desne strane, no ovaj put je Di Lorenco izbacio u korner.

10′ Dobar napad Engleske. Ubacio se Tripije po desnoj strani i pokušao pronaći Rahima Sterlinga u petercu, ali je intervenisao Đorđo Kjelini.

7′ Italija nakon primljnenog pogotka pokušava doći do izjednačenja. Federiko Kjeza je krenuo u solo prodor, a faulirao ga je Šo.

2′ GOOOOOOL! Vodi Engleska 1:0. Krenula je Engleska u kontranapad nakon kornera Italijana. Pokrenuo je Luk Šo sve, na kraju i ispratio, našao se na drugoj stativi prilikom centaršuta Kierana Tripijea postigao pogodak u bliži ugao Đanluiđija Donarume.

2′ Pogriješio je Hari Megvajer već na početku i Italija će odmah dobiti korner.

1′ Počelo je veliko finale.

SASTAVI

Engleska: Pikford – Šo, Megvajer, Stouns, Volker, Tripije – Rajs, Filips, Sterling, Maunt – Kejn.

Italija: Donaruma – Emerson, Kjelini, Bonući, Di Lorenco – Verati, Žoržinjo, Barela – Insinje, Kjeza, Imobile.