Engleska nakon dosta muke slavila protiv Rumunije, Holandija rutinski dobila Gruziju (VIDEO)

Danas su odigrani prijateljski mečevi koji mnogim reprezentacijama služe kao pripreme za predstojeće Evropsko prvenstvo. Pobjede su ostvarili Engleska, Škotska, Moldavija, Holandija i Grčka, dok su Austrija i Slovačka odigrali bez golova.

Reprezentacija Engleske je nakon velike muke i mnogo prilika pobijedila Rumuniju minimalnim rezultatom 1:0. Tokom cijele utakmice Englezi su napadali. Šanse su redom promašivali Dominik Kalvert-Luin, Markus Rašford i Džejdon Sančo. Na poluvrijeme se otišlo bez golova.

U 68. minuti dosuđen je penal za Englesku, a precizan za vođstvo i konačan rezultat bio je Rašford. Vrijedi napomenuti da su izabranici Gereta Sautgejta imali još jedan penal, međutim Džordan Henderson je preuzeo odgovornost, a golman Rumunije Florijan Nica mu je odbranio udarac.

Holandija je na domaćem terenu uvjerljivo slavila protiv Gruzije rezultatom 3:0. U desetoj minuti Memfis Depaj pogodio je sa bijele tačke za vođstvo. Mogao je Depaj do još jednog gola u prvom dijelu, međutim Đorđi Lorija mu je dobro odbranio pokušaj.

U 55. minuti Depaj je pronašao Vuta Veghorsta koji je šutirao i pogodio mrežu uz lijevu stativu za 2:0 na ovom meču. Igrao se 76. minuti utakmice kada je Rajan Gravenberh naletio na odbijanac i pospremio ga glavom za konačnih 3:0.

Škotska je u Luksemburgu slavila minimalnim rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Če Adams koji je pogodio na asistenciju Lindona Dajksa. Domaći su od 35. minuta igrali sa igračem manje, jer je isključen Vahid Selimović.

Norveška je na domaćem terenu poražena od Grčke sa 2:1. Grci su sjajno otvorili ovu utakmicu, a u prvom dijelu pogađali su Georgios Masuras i Atanasijos Androutsos. U drugom poluvremenu Stefan Stranberg je pogodio za konačnih 2:1. Vrijedi napomenuti da je u redovima Norveške cijelu utakmicu odigrao Erling Haland koji je bio dobro sačuvan od strane grčkih štopera.

Austrije i Slovačka odigrali su utakmicu bez golova, dok je Moldavija na domaćem terenu pobijedila Azerbejdžan sa 1:0. Jedini strijelac bio je Vitalij Damaskan.