Danas su u okviru drugog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo odigrane utakmice grupa B, J i I. Englezi su s 2:0 slavili u Albaniji, Španci u posljednjoj minuti pobijedili Gruziju, a Jermenija s 2:0 bila bolja od Islanda.

Englezi su u Tirani sa sigurnih 2:0 savladali reprezentaciju Albanije, a do vođstva su stigli šest minuta prije kraja prvog poluvremena kada je Hari Kejn glavom pogodio na asistenciju Luka Šoa

Konačan rezultat je na asistenciju strijelca prvog pogotka u 63. minuti utakmice postavio Mejson Maunt, koji je bez puno problema prebacio istrčalog Edrita Berišu.

Španci su golom Danija Olma u posljednjoj minuti utakmice došli do preokreta u Gruziji. Domaći sastav je do prednosti stigao minut prije odmora, a tada je Kviča Kvaratskelija u jedan na jedan situaciji savladao Unaija Simona nakon asistencije Otara Kiteišvilija.

Do izjednačenja su Španci stigli u 11. minuti nastavka, a strijelac je bio Feran Tores na asistenciju Žordija Albe.

Konačni rezultat utakmice postavio je Olmo, koji je dobro reagovao i uputio snažan udarac na novu asistenciju Albe, te tako donio svom nacionalnom timu preokret na ovoj utakmici.

Jermenija je na domaćem terenu savladala ekipu Islanda rezultatom 2:0, a strijelci na toj utakmici bili su Tigran Baršegjan i Koren Bajramjan.

Jermeni trenutno zauzimaju prvu poziciju u grupi J, gdje su u dvije dosadašnje utakmice ostvarili isti broj pobjede. Španci su prvoplasirani u grupi B, gdje je današnji protivnik upisao dva poraza i nalazi se na posljednjem mjestu, dok u grupi I prva dva mjesta trenutno pripadaju Englezima i Albanicima.