Večeras su se igrale utakmice u okviru kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Katar. Engleska je u grupi I bila ubjedljiva protiv Albanije sa 5:0, dok su Italija i Švajcarska u grupi C odigrale neriješeno 1:1.

Engleska je dočekala selakciju Albanije i ostvarila ubjedljivu pobjedu rezultatom 5:0. “Gordi albion” je stigao do prednosti već u devetom minutu kada je Hari Megvajer ispratio centaršut iz slobodnog udarca Risa Džejmsa i glavom pogodio mrežu Albanaca.

Na 2:0 povećao je Hari Kejn u 18. minutu nakon lijepe timske akcije i centaršuta Džordana Hendersona. Kejnu nije preostao težak zadatak, pa je glavom duplirao vođstvo svoje ekipe.

Henderson je u 28. minutu demonstrirao svoje fudbalsko umijeće kada se poigrao sa odbranom Albanije i veoma inteligentno provukao loptu ispod Tomasa Strakoše.

Samo pet minuta kasnije bilo je 4:0, a Kejn je stigao do svog drugog gola nakon što je poslije dodavanja Rahima Sterlinga dospio blizu albanskog gola i silovitim udarcem pocijepao mrežu Strakoše.

Do kraja prvog poluvremena Kejn je postigao još jedan gol, ali zaista briljantan. Iz kornera je nabacio Fil Foden, a Kejn je polumakazicama snažno zakačio loptu i odveo svoju ekipu na prednost od 5:0.

U nastavku su Englezi usporili igru, nisu se previše umarali pa su poštedjeli Albance još golova u mreži.

U ovoj grupi Poljska je u gostima savladala Andoru sa 4:1. Već u prvom minutu Rikard Fernandez je zaradio crveni karton pa je posao Poljacima bio dodatno olakšan. Poveli su golom Roberta Levandovskog u 5. minutu, a na 2:0 je povećao Kamel Jožviak šest minuta kasnije.

Mark Vales je donio nadu Andori u 45. minutu, ali je ona ugašena samo dva minuta kasnije kada je pogodio Arkadijuš Milik. Konačnih 4:1 postavio je Levandovski svojim novim golom u 73. minutu.

Mađari su rutinski savladali San Marino sa 4:0, a golove su postigli Dominik Soboslaj (2X), Danijel Gazdag i Balint Večej.

Fudbaleri Italije i Švajcarske odigrali su neriješno 1:1, a oba pogotka postignuta su u prvom dijelu igre. Švajcarska je povela u 11. minutu fenomenalnim golom Silvana Vidmera nakon povratne lopte Noe Okafora.

Ipak, Italijani su do izjednačenja uspjeli doći u 36. minutu nakon što je Đovani di Lorenco ispratio ubacivanje iz slobodnog udarca koji je izveo Lorenco Insinje i glavom spretno reagovao za izjednačenje.

Obje ekipe su u nastavku donekle stale na loptu, a do sva tri boda Italijani su mogli u 90. minutu kada Žoržinjo nije iskoristio penal.

U istoj ovoj grupi Sjeverna Irska je bila bolja od Litvanije sa 1:0, a jedinmi gol na meču bio je autogol iz 18. minute kada je Benas Satkus nakon kornera zatresao sopstvenu mrežu.

U okviru grupe F Austrija je u veoma efikasnom meču savladala Izrael sa 4:2. Izraelci su prvi stigli do prednosti kada je u 33. minutu gol postigao Nir Biton što je i bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča viđena je prava goleada, a otpočela je u 51. minutu pogotkom sa penala Marka Arnautovića za izjednačenje. Novo vođstvo Izraelu donio je Dor Perec u 59. minutu, ali radost gostiju trajala svega tri minuta pošto je u 62. minutu rezultat izjednačio Luis Šaub.

Preokret Austriji donio je Šaub svojim drugim golom u 72. minuti, a konačnih 4:2 postavio je Marsel Sabicer u 84.

Danska je malo teže nego što se očekivalo bila bolja od Farskih ostrva rezultatom 3:1. Danci su poveli u 18. minutu pogotkom Andreasa Skov Olsena, a do kraja prvog dijela igre nije bilo promjene rezultata.

Jakob Brun Larsen je bio taj koji je povećao prednost Danaca u 63. minutu, a malu nadu Faranima vratio je Klemint Olsen minut prije kraja regularnog dijela igre.

Konačnih 3.1 postavio je Joakim Mele pogotkom u sudijskoj nadoknadi vremena.